10. 1. 2016, BILLA ČR, BILLA České máslo 84 % vítězem nezávislého testu


Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Tato snaha se zrcadlí i v širokém portfoliu privátních značek, jejichž výrobky jsou pravidelně podrobovány spotřebitelským testům. V závěru loňského roku porazilo své konkurenty České máslo 84 % privátní značky BILLA, a to ve velkém testu másel pod hlavičkou spotřebitelského magazínu dTest. Toto ocenění navazuje na úspěch z loňského roku, kdy se výrobek dočkal významného uznání v podobě Volby spotřebitelů.

„Velice nás těší každý úspěch našich privátních značek. Jedná se o další potvrzení správnosti našeho závazku dbát na kvalitu, čerstvost a chuť nabízených výrobků. Velmi si ceníme jak oblíbenosti jednotlivých produktů ze strany zákazníků, tak odborného názoru, který oceňuje jejich jedinečné vlastnosti. Také vítězné BILLA České máslo 84 % v sobě snoubí vynikající atributy a výhodnou cenu,“ komentuje výsledek spotřebitelského testu Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA.

To je máslíčko

Odborníci časopisu dTest podrobili zkoumání celkem 28 vzorků másla.  Hlavním hodnotícím kritériem při tom byl obsah tuku a vody[1]. Dále byl zohledněn i obsah nežádoucích látek a senzorická kvalita ‒ tedy vzhled, vůně, chuť a konzistence.

Právě BILLA České máslo 84 % daným kritériím vyhovělo nejlépe. Stejně úspěšně si vedlo také v senzorické zkoušce, kde zabodovalo ve všech sledovaných ohledech. Pětice hodnotitelů se

jednomyslně shodla na tom, že máslo z BILLY chutná, voní i vypadá nejlépe ze všech vzorků. Pozitivního ohlasu se dočkala také jeho konzistence.

Tip pro Vás! BILLA České máslo 84 %

Máslo s vyšším podílem mléčného tuku (minimálně 84 %). Díky tomu má mimořádně lahodnou a plnou chuť.  Je lehce roztíratelné, vyrobené v České republice z českého mléka.  Jedná se o výrobek, který je kvalitativně srovnatelný s farmářským máslem, avšak cenově mnohem výhodnější. Cena za 250 g balení: 39,90 Kč

[1] Dle legislativy Evropské unie je máslo výrobek, ve kterém je obsah mléčného tuku minimálně 80 a maximálně 90 %, obsah vody nejvýše 16 % a obsah tukuprosté mléčné sušiny do 2 %.