1. 6. 2016, BILLA ČR, Regionální potraviny se zabydlely v prodejnách BILLA v Pardubickém kraji


Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Tato myšlenka v sobě přirozeně nese zájem o co nejširší podporu tuzemských producentů. Kvalitní domácí potraviny, které již nyní tvoří v BILLE většinu sortimentu, dostávají nový rozměr. V roce 2015 BILLA totiž spustila unikátní projekt na podporu lokálních výrobců, jimž nabízí možnost prezentovat své produkty ve speciálním regionálním koutku přímo v prodejnách. Dosud byl projekt spuštěn v sedmi krajích ČR. Dnešním dnem přibývají další dva – Zlínský a Pardubický.

Regionální potraviny, zejména pečivo či nápoje, měly své zastoupení ve všech prodejnách BILLA již dříve. Regionální koutky však zákazníkovi nabízejí mnohem více. Nejvíce lokálních produktů nachází místo v tzv. Regionálním regálu. „Jedná se o klasický čelní regál o šíři jednoho metru a výšce necelých dvou metrů. Regál použitými materiály evokuje český venkov a je doplněn o výrazný propagační prvek - nepřehlédnutelné čelo s motivy české krajiny. Výrobky od lokálních pekařů jsou umístěny ve speciálně označených koších a ostatní výrobky jako mléčné, maso, uzeniny či nápoje lákají zákazníky k nákupu pomocí stylového značení. Nakupující vždy spolehlivě pozná, že si vybral produkt z vlastního regionu,‟ vysvětluje manažerka projektu Daniela Földeši.

Regionální regál v první fázi najde své místo v devíti prodejnách BILLA napříč celým Pardubickým krajem. Na zákazníky zde čeká skutečně bohatý sortiment čítající takřka dvě stovky produktů od 25 výrobců krajových specialit. Na své si přijdou nejen milovníci křupavého pečiva, cukrovinek, džemů, sušeného ovoce a plodů, medu, uzenin, moštů, bylinných čajů, pálenek či piv, ale také ti, kteří si potrpí na super potraviny. V nabídce budou totiž např. chia semínka či snacky z amaranthu.

 

Z průzkumu, který pro společnost BILLA Česká republika provedla agentura Datank, vyplývá, že obyvatelé zdejšího regionu preferují spíše domácí potraviny - tuto možnost uvedlo dokonce 99 % respondentů. Pro třetinu z nich navíc kvalitu a složení výrobku hodnotí jako nejvýznamnější kritérium, které rozhoduje o nákupu. Regionální regály představují unikátní způsob, jak uspokojit obě tyto potřeby, a zachovat přitom zákaznický komfort, kdy lze pořídit celý nákup pod jednou střechou.

 

 „V BILLE dbáme na přání zákazníků a rádi se jimi necháváme inspirovat. Rozšíření nabídky o lokální produkty v rámci celé republiky je nejen vyslyšením jejich preferencí, ale také dalším logickým krokem v naší dlouhodobé snaze o podporu české ekonomiky i snížení dopadů složitých dodavatelských procesů na životní prostředí,‟ přibližuje projekt regionálních potravin v BILLE její generální ředitel Jaroslaw Szczypka, a doplňuje: „V tuto chvíli spolupracujeme se ca 150 dodavateli, od kterých odebíráme více než 1000 regionálních položek. Od spuštění projektu jsme již prodali více než 25 milionů regionálních specialit! V tom vidím skutečnou podporu malých lokálních prvovýrobců.“

 

S projektem BILLA regionálně se v roce 2015 seznámili obyvatelé Jihočeského, Středočeského, Libereckého, Ústeckého, Královehradeckého kraje a Prahy. V březnu 2016 se dočkali zákazníci v Jihomoravském kraji. Do konce 2016 BILLA plánuje rozšíření projektu do zbývajících krajů ČR.

 

Značka BILLA regionálně je určena pro výrobky čistě českého původu a regionálního charakteru. Lokální produkty v BILLE jsou vždy místně, tradičně a historicky spjaty s daným regionem, ve kterém se prodejna nachází. Vyráběny jsou drobnými podnikateli jen v malém objemu. Často se jedná o položky s velkým podílem ruční práce, jejichž recepty se dědí v rodinách z generace na generaci. Jsou vyráběny srdcem lidí, kteří svůj život zasvětili rodinné tradici. Takový produkt zákazníkovi přináší jedinečný zážitek.

Seznam prodejen BILLA s regionálním regálem od 1. 6. 2016

 Město  Adresa
 Pardubice Náměstí Republiky 1400
 Pardubice Na Spravedlnosti
 Česká Třebová Tkalcovská 350
 Litomyšl Mařákova 1198
 Chrudim Rooseveltova 47
 Žamberk Divišova 1500
 Hlinsko Poličská 1561
 Přelouč Sokolovské Nám. 1557
 Moravská Třebová Marxova 136/21