20. 5. 2016, BILLA ČR, BILLA získává další ocenění mezi spotřebiteli


V letošní tradiční Volbě spotřebitelů 2016 zvítězily BILLA brusinky a zařadily se tak mezi množství oceněných produktů pod privátními řadami společnosti BILLA. Brusinky značky BILLA jsou ručně sbírané a šetrně zpracované bez přidaných barviv a konzervantů. Oblíbenost produktů společnosti souvisí s její filozofií prodeje, která je založena na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých surovin. I proto jsou BILLA brusinky nejoblíbenějším produktem spotřebitelů, kteří si je vychutnávají nejen ke svíčkové omáčce, ale také ke zvěřině, sýrům a sladkým pokrmům.

Program Volba spotřebitelů už šestnáctým rokem oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky. Produkty jsou oceněné na základě průzkumu provedeného na reprezentativním vzorku 4 000 respondentů. Mezi nimi jsou i výrobky BILLA, které si vysokou kvalitu udržují mimo jiné díky pečlivému výběru dodavatelů, laboratorním a senzorickým kontrolám vlastního sortimentu a pravidelným a důkladným kvalitativním auditům, které probíhají minimálně jednou ročně.

 

„V BILLE si zakládáme na kvalitě a čerstvosti potravin. Kvalita produktu je vždy hlavním rozhodujícím kritériem pro zalistování výrobku do prodejen BILLA. Se stejnou pečlivostí přistupujeme i k vlastním výrobkům pod privátními řadami. Máme proto velkou radost, že náš přístup vedle odborné veřejnosti oceňují i sami spotřebitelé,“ říká generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka.

 

BILLA brusinky jsou jedny z mála sbírané na evropských lokalitách. Kromě výrazné chuti jsou BILLA brusinky oblíbené také díky vysokému obsahu vitamínu A, E a C, železa a draslíku a navíc obsahují zdraví prospěšné antioxidanty.

 

Volba spotřebitelů ale není jediným oceněním, kterým se společnost BILLA může pochlubit. Za jediný rok byly pozitivně hodnoceny desítky produktů privátních značek BILLA. Zde uvádíme jen některé:

 

V dTestu, který má v ČR nejdelší tradici a vysoké renomé, zvítězilo BILLA české máslo 84 %. Odborníci časopisu dTest podrobili zkoumání celkem 28 vzorků másla.  Hlavním hodnotícím kritériem přitom byl obsah tuku a vody. Dále byl zohledněn i obsah nežádoucích látek a senzorická kvalita ‒ tedy vzhled, vůně, chuť a konzistence. Právě BILLA České máslo 84 % daným kritériím vyhovělo nejlépe. Stejně úspěšně si vedlo také v senzorické zkoušce, kde zabodovalo ve všech sledovaných ohledech. Pětice hodnotitelů se jednomyslně shodla na tom, že máslo z BILLY chutná, voní i vypadá nejlépe ze všech vzorků. Pozitivního ohlasu se dočkala také jeho konzistence, díky níž se snadno roztírá.

 

Mezi dalšími vítězi dTestu je Zelený čaj Naše bio, který porazil 16 testovaných čajů. V testu byla mimo jiné kladně hodnocena jeho vůně, chuť a dobrá antioxidační aktivita. Laboratorně byla potvrzena také absence jakýchkoli reziduí pesticidů, což potvrzuje nejvyšší bio kvalitu čaje.

 

Vysokou kvalitu však potvrdily i výrobky pod řadou Clever, jejímž hlavním cílem je nabídnout dobrou kvalitu výrobků za velmi příznivou cenu. Naposledy v dTestu bodoval Clever Lovecký salám. U tohoto sortimentu jsou nad rámec obvyklých kontrol odebírány i různé šarže výrobku pro vyšetření aktivity vody, což je legislativně daný parametr, jenž je pro kvalitu loveckého salámu velmi důležitý. V dTestu bodovala i klobása na gril z privátní řady Vocílka.

 

V pravidelné příloze deníku Mladá fronta DNES byl zveřejněn velký test piškotů. Piškoty privátní značky Clever předběhly dalších 15 testovaných vzorků s celkovým hodnocením 1,6 (hodnotilo na škále od 1-5. 1 je nejlepší). V testu tyto piškoty porazily i několikanásobně dražší konkurenty, čímž si zároveň vysloužili i ocenění výhodný nákup. Clever piškoty pro BILLU vyrábí ve středočeských Voticích společnost Mokate Czech.

 

Na první příčku testu MF Dnes se mezi 12 hodnocenými vzorky vyšplhaly i konzumní brambory pod značkou Česká farma.

 

Lesní med pod značkou BILLA se umístil na stupních vítězů v testu deníku Blesk, který pro něj připravil Výzkumný ústav včelařský a nezávislá laboratoř Eurofins.

 

V loňské Volbě spotřebitelů vyhrály své kategorie hned dva výrobky po privátní značkou Naše bio a opět bodovalo i BILLA máslo 84 %.

 

Jogurt Naše bio jablko se skořicí přesvědčil svou unikátní recepturou s 23% obsahem ovocné složky s kousky jablek, jablečnou šťávou a rozinkami. Sirup z agáve Naše bio si získal přízeň zákazníků coby alternativní sladidlo. Jedná se o čistě přírodní a 100% zahuštěnou šťávou z rostlin agáve v bio kvalitě, což zaručuje, že neobsahuje například pesticidy, konzervanty či umělá barviva. Obsahuje vysoký podíl ovocného cukru a menší množství dextrózy.