23. 2. 2016, BILLA ČR, Clever sardinky poráží svou chutí i dražší konkurenty


Společnost BILLA, která disponuje širokým portfoliem privátních značek, si nyní může na své konto připsat další úspěch v nezávislém testu.  Po vynikajícím výsledku, kterého minulý měsíc v rámci testu spotřebitelského magazínu dTest dosáhlo České máslo 84 % privátní značky BILLA, se nyní dostalo uznání i dalšímu produktu. Sardinky ve slaném nálevu a rostlinném oleji značky Clever získaly v testu konzervovaných sardinek velmi dobré hodnocení, a to zejména díky své lahodné a čerstvé chuti.

„Výsledek testu potvrzuje filozofii naší privátní značky Clever, jež se zavazuje nabízet kvalitní produkty za velmi příznivou cenu. Clever je skvělou volbou pro všechny, kteří dbají hlavně na kvalitní obsah a nikoliv na drahé obaly,“ komentuje výsledek spotřebitelského testu Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA

Čerstvá chuť a vůně

V odborném laboratorním testu bylo zkoumáno celkem 17 druhů rybiček. Hodnotícími kritérii byly zejména reálný podíl rybího masa v porovnání s údajem na obalu, dále pak senzorické vlastnosti a obsah nežádoucích látek.  

Sardinky Clever nejvíce zabodovaly ve smyslovém testu. Pětice hodnotitelů, která posuzovala chuť, vůni, konzistenci a celkový vzhled, označila výrobek Clever za nejlepší ze všech vzorků.  

Výživná pochoutka

Odborníci na výživu se shodují na tom, že ryby bychom měli konzumovat alespoň dvakrát týdně. Obsahují totiž zdraví prospěšné omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které si tělo neumí vytvořit samo, a musí je tedy přijímat v potravě. Konzervované sardinky Clever ve slaném nálevu a oleji jsou proto vhodné jako rychlé a výživné jídlo. Cena za 125 g balení: 15,90 Kč