27. 4. 2015, BILLA ČR, Výjimečná kvalita privátních značek z BILLA se dočkala trojnásobného ocenění


Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Privátní značky, které zastupují hned několik produktových kategorií, nejsou výjimkou. Jejich pravidelné a důkladné kontroly na všech úrovních zaručují, že se k zákazníkovi vždy dostávají poctivé potraviny nejvyšší kvality, navíc s benefitem příznivé ceny. Důkazem úspěšného naplňování cílů v této oblasti může být také letošní ročník projektu Volba spotřebitelů. Ve svých kategoriích totiž zvítězily hned tři výrobky z privátních řad BILLA.

Kontrola kvality v pojetí společnosti BILLA začíná již u samotných dodavatelů. Každý z nich, včetně těch nejmenších, musí splňovat požadavky certifikace potravinářského standardu IFS. Kromě státních orgánů na kontrolních procesech aktivně participují také speciálně vyškolení zaměstnanci společnosti BILLA, kteří provádí kvalitativní audity, a to nejméně jednou ročně. Bývají zaměřeny na dvě oblasti - výrobu a dokumentaci. První zahrnuje kontrolu veškerých postupů - od příjmu surovin, přes technologické dávkování, zpracování, až po finální balení a značení etiketou v souladu s platnou legislativou, završené expedicí a dopravou od výrobce. Audit dokumentace sestává z kontrol provozních řádů, protokolů laboratorních vyšetření, a dalších podkladů prokazujících správnou a úplnou evidenci výroby a zpracování produktů. Drobní producenti sortimentu spadajícího pod značku Naše Bio musí prokázat zvláštní způsobilost pro výrobu potravin v režimu zásad zpracování BIO surovin.

Je zřejmé, že volba renomovaných dodavatelů, schopných dostát svým závazkům na poli kvality, je prvotním krokem na cestě za prvotřídními výrobky určenými pro koncového zákazníka. „Cítíme velkou zodpovědnost za naše privátní značky, protože věříme, že jsou zrcadlem celé společnosti. Díky širokému sortimentu, který skýtají, si v BILLE vybere skutečně každý. Zákazník jejich nákupem vždy získá potraviny vysoké - a důkladně prověřené - kvality za výhodnou cenu,‟ vysvětluje úlohu privátních značek generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka.

Po úspěších Naše bio Zeleného čaje a Loveckého salámu Clever, vítězů hodnocení časopisu dTest, se významného uznání dočkaly i tři výrobky oceněné v letošní Volbě spotřebitelů - dva zastupující značku Naše bio, třetí z řady BILLA. „Přání a preference zákazníků jsou pro nás tou nejcennější inspirací. To, že se v našem sortimentu našly hned tři produkty, které zákazníci hodnotí jako nejlepší, je vizitka společného úsilí BILLY a domácích producentů, na jejichž dlouhodobé podpoře si zakládáme,‟ doplnil Jaroslaw Szczypka. O jaké konkrétní potraviny se tedy jedná?

BILLA České máslo 84 %

Máslo s vyšším podílem mléčného tuku (minimálně 84 %). Díky tomu má mimořádně lahodnou a plnou chuť.  Je lehce roztíratelné, vyrobené v České republice z českého mléka.  Jedná se o výrobek, který je kvalitativně srovnatelný s farmářským máslem, avšak cenově mnohem výhodnější.

Cena za 250 g balení: 39,90 Kč

Naše bio Jogurt jablko se skořicí

Přináší unikátní recepturu s 23% obsahem ovocné složky s kousky jablek, jablečnou šťávou a rozinkami. Vyrábí se bez konzervantů a umělých barviv. Překvapivá příchuť upečeného štrůdlu zachutná dospělým i dětem. Na českém trhu není k dostání žádný podobný výrobek v bio kvalitě.

Cena za 150 g balení: 13,90 Kč

Naše bio Sirup z agáve

Sirup z agáve je přírodní sladidlo na bázi fruktózy. Jedná se o 100% zahuštěnou šťávu z bio agáve. Obsahuje vysoký podíl ovocného cukru a menší množství dextrózy. Má široké uplatnění při vaření i pečení jako zdravější alternativa cukru.

Cena za 352 ml balení: 159,90 Kč

Volba spotřebitelů je marketingový projekt s patnáctiletou tradicí, který na základě rozhodnutí nezávislé odborné poroty a průzkumu mezi širokou veřejností oceňuje nejlepší výrobky, zavedené na trh během posledních 18 měsíců.