28. ledna 2013 -BILLA na Lužinách dočasně zavírá


Praha 28. ledna 2013 - V souvislosti s komplexní rekonstrukcí obchodního centra Lužiny ukončila společnost BILLA dočasně provoz svého supermarketu v tomto objektu. Po dokončení všech nezbytných stavebních prací v bezprostředním okolí a celkové úpravě interiéru prodejny ji znovu otevře. S opětovným zahájením provozu počítá už v průběhu června letošního roku.

„Modernizace prodejen jsou pro nás stejně důležité jako výstavba nových filiálek. Každoročně realizujeme zhruba dvacet takových rekonstrukcí,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice. Při rekonstrukci prodejen BILLA mění interiérové materiály, barvy i vybavení. Tradiční žluto červené barvy charakteristické pro tento řetězec nahrazuje šedivá v kombinaci s červenou. Interiér doplňují dřevěné prvky. Dominantami nových prodejen jsou ostrůvky s čerstvými potravinami a nižšími a přehlednějšími regály. Všechny prodejny vybavuje společnost BILLA úspornými technologiemi, například uzavíratelnými chladícími a mrazicími boxy a skříněmi, a také úsporným osvětlením. Nově postavené filiálky pak vytápí pomocí tepelných čerpadel.

Obchodní centrum u stanice metra Lužiny je tradiční nákupní centrum, které funguje už více než dvacet let. Po rekonstrukci z něj má vzniknout moderní celkově zastřešený nákupní prostor s přímým vstupem od metra.