2. 9. 2015, BILLA ČR, Regionální potraviny se zabydlely v prodejnách BILLA v Libereckém kraji


Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Tato myšlenka v sobě přirozeně nese zájem o co nejširší podporu tuzemských producentů. Kvalitní domácí potraviny, které již nyní tvoří v BILLE většinu sortimentu, v letošním roce dostávají nový rozměr. Společnost BILLA je totiž průkopníkem unikátního projektu na podporu místních výrobců, jimž nabízí možnost prezentovat své produkty ve speciálním regionálním koutku přímo v prodejnách. Ode dneška najdou zákazníci tuto nabídku lokálního zboží také v Libereckém kraji.

Regionální potraviny, zejména pečivo či nápoje, měly své zastoupení ve všech prodejnách BILLA již dříve. Regionální koutky však zákazníkovi nabídnou mnohem více. Nejvíce lokálních produktů nalezne své místo v tzv. Regionálním regálu. „Jedná se o klasický čelní regál o šíři jednoho metru a výšce necelých dvou metrů. Regál použitými materiály evokuje český venkov a je doplněn o výrazný propagační prvek - nepřehlédnutelné čelo s motivy české krajiny. Výrobky od lokálních pekařů budou umístěny ve speciálně označených koších a ostatní výrobky jako mléčné, maso, uzeniny či nápoje budou lákat zákazníky k nákupu pomocí stylového stopperu. Nakupující vždy spolehlivě pozná, že si vybral produkt z vlastního regionu,‟ vysvětluje manažerka projektu Daniela Földeši.

 

Regionální regál najde své místo celkem v pěti prodejnách napříč celým Libereckým krajem. Na zákazníky zde čeká skutečně bohatý sortiment čítající takřka dvě stovky produktů od téměř dvou desítek výrobců krajových specialit. Na své si přijdou nejen milovníci křupavého pečiva, medů, uzenin, lokálních pálenek, ale také vyznavači zlatavého moku. Regionální pivo budou v prodejnách BILLA zastupovat produkty pivovarů Svijany a Hols. Chybět nebudou ani vynikající nealkoholické nápoje jako mošty, ovocné nektary nebo pečené čaje.

 

Z průzkumu, který pro společnost BILLA Česká republika provedla agentura Datank, vyplývá, že zdejší obyvatelé preferují domácí potraviny - tuto možnost uvedlo dokonce 99 % respondentů. Téměř třetina z nich navíc kvalitu a složení výrobku hodnotí jako nejvýznamnější kritérium, které rozhoduje o nákupu. Regionální regály představují unikátní způsob, jak uspokojit obě tyto potřeby, a zachovat přitom zákaznický komfort, kdy lze pořídit celý nákup pod jednou střechou.

                                         

„V BILLE dbáme na přání zákazníků a rádi se jimi necháváme inspirovat. Rozšíření nabídky o lokální produkty v rámci celé republiky je nejen vyslyšením jejich preferencí, ale také dalším logickým krokem v naší dlouhodobé snaze o podporu české ekonomiky i snížení dopadů složitých dodavatelských procesů na životní prostředí,‟ přibližuje projekt regionálních potravin v BILLE její generální ředitel Jaroslaw Szczypka.

 

S projektem regionálních koutků se jako první v únoru seznámili obyvatelé Jihočeského kraje. V letošním roce bude BILLA dále pokračovat v jejich rozšiřování do prodejen v Čechách, moravské prodejny budou následovat v druhé vlně v průběhu roku 2016. Prahu pak čeká výběr toho nejlepšího regionálního zboží z celé republiky.

Seznam prodejen, ve kterých najdete regionální koutky

 Město

 Ulice

 Jablonec nad Nisou

 Poštovní 11

 Liberec

 Na Rybníčku 873

 Liberec

 Palachova 1404

 Liberec

 Švermova 362

 Tanvald

 Krkonošská 647