31. července 2012 - Biopotraviny z BILLY splňují všechny zákonné i kvalitativní nároky


Praha 31. července 2012 - Veškeré výrobky privátní značky Naše bio prodávané v síti supermarketů BILLA odpovídají všem normativním a legislativním požadavkům a jsou zdravotně zcela nezávadné. BILLA tak reaguje na zkreslující tvrzení v článku zveřejněném v pondělním vydání deníku Blesk. V souladu s Nařízením Komise Evropského společenství 889/2008 je totiž používání redakcí zmiňovaných látek E250, E331 a E301 v masných výrobcích označených bio, tedy i v produktech Naše bio Jemná paštika a Naše bio Jemný salám, povoleno. Všechny údaje o obsažených látkách jsou navíc uvedeny na příslušných etiketách, aby zákazníci přesně věděli, co si kupují.

„Kolem takzvaných éček a jejich používání v potravinách koluje stále spousta mýtů, a to nejen mezi lidmi, ale i v médiích,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v ČR a na Slovensku. „Doufám, že zveřejnění zavádějících informací v Blesku bylo způsobeno pouze nízkou informovaností autorů článku o bio potravinách, a ne zlým úmyslem,“ dodává Szczypka s tím, že společnost BILLA dodavatele těchto produktů pečlivě vybírá mezi nejlepšími bio producenty povětšinou z České republiky. Všichni mají řádnou certifikaci jakosti bio pro své produkty včetně příslušné dokumentace a pravidelně procházejí kontrolami odpovědných orgánů Ministerstva zemědělství ČR.

Zavádějící informace o potravinách obsahujících takzvaná éčka jsou dlouhodobě kritizována ze strany všech profesionálů v oboru potravin. Ne všechny tyto látky jsou totiž zdraví škodlivé a mnoho z nich dokonce lidskému tělu prospívá. Biopotraviny jsou výrobky z bioproduktů, tedy produktů ekologického zemědělství. Přídatné látky, tzv. éčka, se v nich mohou po schválení příslušnými orgány objevovat.