3. 9. 2014, BILLA ČR, BILLA vyhrála soutěž Speed Docking o nejrychlejší vykládku kamionu


Distribuční centrum společnosti BILLA České republika v Modleticích u Prahy zvítězilo v prvním ročníku soutěže Speed Docking pořádané Česko-Slovenskou iniciativou ECR. Vítězný čas 2 hodiny 27 minut představuje vážený průměr všech měřených vykládek v průběhu deseti kol soutěže.
BILLA Česká republika využívá ve svých distribučních centrech moderní IT systémy a technologie, které mají pomoci zrychlit vykládku a přejímku zboží z kamionů a co nejvíce zefektivnit procesy v celém distribučním řetězci. BILLA používá vlastní koncernové informační a skladovací systémy. Využití online aplikací a techniky umožňuje řízení a kontrolu všech skladových procesů v reálném čase a následné vyhodnocení a stanovení optimálních časů příjmů s dodavateli. I díky tomu dokázali v Modleticích dosáhnout o třetinu lepšího času, než je průměr českých distribučních center.

„Vítězství v soutěži Speed Docking nás velmi těší a je dokladem toho, že naše vnitřní procesy jsou nejen správně nastaveny, ale i dodržovány všemi, kteří se na vykládce a přejímce zboží z kamionů podílejí. Budeme i nadále pracovat na jejich zefektivňování, abychom byli schopni příští rok vítězství obhájit s ještě lepším časem,“ řekl generální ředitel BILLA Jaroslaw Szczypka.

Cílem soutěže je podpořit efektivitu distribuční logistiky a hledat příležitosti k dalšímu zlepšování. Soutěž Speed Docking se poprvé konala v Nizozemí v roce 2011.
BILLA Česká republika v červenci otevřela v Modleticích u Prahy nové centrální logistické centrum, které je zaměřené na skladování čerstvých potravin. Sklad o rozloze 15 500 metrů čtverečních vytvořil 160 nových pracovních míst pro obyvatele regionu.