4.března 2013 - BILLA zůstane v letištní hale


4.března 2013 - Ze dvou supermarketů BILLA, které jsou v současné době v prostorách letiště Václava Havla v Praze Ruzyni, bude v budoucnu v provozu pouze jeden. Nadále zůstane otevřena pouze prodejna ve spojovacím objektu mezi Terminálem 1 a 2. Filiálka v přilehlém business centru ECM proti příletové hale Terminálu 1 byla uzavřena ke konci února.

„Provoz dvou obchodů v tak těsné blízkosti a pro prakticky stejnou skupinu zákazníků neměl dlouhodobě smysl,“ říká Jaroslaw Szczpyka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „Rozhodli jsme se neprodloužit šestiletou smlouvu o pronájmu a obratově méně úspěšný obchod uzavřeli,“ dodává Szczypka.

Zhruba dvacítka zaměstnanců uzavřené prodejny dostala nabídku práce v dalších supermarketech BILLA. Část z nich se přesunula právě do obchodu v terminálu.

Supermarket BILLA v areálu letiště nabízí zboží za ceny jako v ostatních prodejnách tohoto řetězce v České republice, tedy bez jakékoliv přirážky. Prodejní doba odpovídá charakteru letištního provozu. Otevřeno je každý den od 6 do 22 hodin, pouze v neděli se otevírá až od 7 hodin ráno. Sortiment prodejny o rozloze více než 300 metrů čtverečních nabízí každý den čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, lahůdky a také široký sortiment hotových jídel; salátů, sendvičů, baget apod.