7. 1. 2015, BILLA ČR,Prodejny BILLA mají nejvyšší podíl tržeb od dodavatelů z České republiky


Společnost BILLA Česká republika si zakládá na odpovědném podnikání. Považuje za zcela přirozené podporovat hospodářství země, ve které působí. To potvrzuje i podíl tržeb zboží od dodavatelů z České republiky na pultech prodejen BILLA - je největší na českém trhu. Z povinně zveřejněných údajů pěti zemí, ze kterých mají obchodní řetězce největší podíl tržeb za posledních 12 měsíců, vyplývá, že v BILLE jsou v drtivé většině zastoupeny výrobky od českých firem.

Od 1. ledna 2015 vstoupila v platnost novela Zákona o potravinách, která obchodníkům s potravinami ukládá povinnost uvádět pět zemí, které mají největší podíl na tržbách. V BILLE tvoří drtivou většinu čeští dodavatelé – jejich podíl činí 93,5 % ze všech tržeb společnosti. Na druhém místě jsou výrobky od slovenských sousedů – 1,6 %, následované Německem s 1 % a Rakouskem s Itálií s 0,9% podílem na tržbách.

„Jsem hrdý na to, že BILLA podporuje českou výrobu. Jsme si vědomi toho, že domácí produkce je důležitá, neboť vytváří nová pracovní místa pro obyvatele této země a celkově přispívá k hospodářskému růstu České republiky. Z toho důvodu již nyní tvoří většinu našeho sortimentu zboží od českých dodavatelů a do budoucna chceme zákazníkům nabízet více českých potravin,“ komentuje zveřejněné statistiky generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka.

Privátní značky BILLA: cílí na místní produkty

BILLA se zaměřuje na podporu českých dodavatelů. “Většina potravin pod našimi vlastními značkami je vyráběna českými dodavateli. Například u privátní značky pro čerstvé maso Vocílka garantujeme výhradně český původ,” říká Jaroslaw Szczypka, a dodává: “S Agrární komorou ČR spolupracujeme již řadu let. Společně hledáme cesty, jak usnadnit českým dodavatelům vstup do obchodního řetězce. Musím říci, že se nám daří zalistovávat nové a nové dodavatele. Nyní s Agrární komorou spolupracujeme na oslovení prvovýrobců pro náš nový projekt.”