7. 7. 2015, BILLA ČR, Regionální potraviny se zabydlely v prodejnách BILLA v Ústeckém kraji


Regionální potraviny se zabydlely v prodejnách BILLA v Ústeckém kraji

Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Tato myšlenka v sobě přirozeně nese zájem o co nejširší podporu tuzemských producentů. Kvalitní domácí potraviny, které již nyní tvoří v BILLE většinu sortimentu, v letošním roce dostávají nový rozměr. Společnost BILLA je totiž průkopníkem unikátního projektu na podporu místních výrobců, jimž nabízí možnost prezentovat své produkty ve speciálním regionálním koutku přímo v prodejnách. Od zítřka najdou zákazníci tuto nabídku lokálního zboží také v Ústeckém kraji.

Regionální potraviny, zejména pečivo či nápoje, měly své zastoupení ve všech prodejnách BILLA již dříve. Regionální koutky však zákazníkovi nabídnou mnohem více. Nejvíce lokálních produktů nalezne své místo v tzv. Regionálním regálu. „Jedná se o klasický čelní regál o šíři jednoho metru a výšce necelých dvou metrů. Regál použitými materiály evokuje český venkov a je doplněn o výrazný propagační prvek - nepřehlédnutelné čelo s motivy české krajiny. Výrobky od lokálních pekařů budou umístěny ve speciálně označených koších a ostatní výrobky jako mléčné, maso, uzeniny či nápoje budou lákat zákazníky k nákupu pomocí stylového stopperu. Nakupující vždy spolehlivě pozná, že si vybral produkt z vlastního regionu,‟ vysvětluje manažerka projektu Daniela Földesi.

 

Regionální regál najde své místo celkem v 16 prodejnách napříč celým Ústeckým krajem. Na zákazníky zde čeká skutečně bohatý sortiment čítající více než 100 produktů pocházejících od více než desítky regionálních výrobců uzenin, piva, pečiva, džemů, nápojů a dalších krajových specialit.

 

Z nedávného průzkumu, který pro společnost BILLA Česká republika provedla agentura Datank, vyplývá, že Severočeši jednoznačně preferují domácí potraviny - tuto možnost uvedlo celých 97,5 % respondentů. Třetina z nich navíc kvalitu a složení výrobku hodnotí jako nejvýznamnější kritérium, které rozhoduje o nákupu. Regionální regály představují unikátní způsob, jak uspokojit obě tyto potřeby, a zachovat přitom zákaznický komfort, kdy lze pořídit celý nákup pod jednou střechou.

                                         

„V BILLE dbáme na přání zákazníků a rádi se jimi necháváme inspirovat. Rozšíření nabídky o lokální produkty v rámci celé republiky je nejen vyslyšením jejich preferencí, ale také dalším logickým krokem v naší dlouhodobé snaze o podporu české ekonomiky i snížení dopadů složitých dodavatelských procesů na životní prostředí,‟ přibližuje projekt regionálních potravin v BILLE její generální ředitel Jaroslaw Szczypka.

 

S projektem regionálních koutků se jako první v únoru seznámili obyvatelé Jihočeského kraje. V letošním roce bude BILLA dále pokračovat v jejich rozšiřování do prodejen v Čechách, moravské prodejny budou následovat v druhé vlně v průběhu roku 2016. Praha si bude muset na zařazení do projektu počkat na závěr roku 2016, zato ji však čeká výběr toho nejlepšího regionálního zboží z celé republiky.

Seznam prodejen, ve kterých najdete regionální koutky

 Město

 Ulice

 Děčín

 Plzeňská 1700/9

 Děčín

 Sofijská 2

 Děčín

 Řetězová 1368

 Chomutov

 Zborovská ul. 5342

 Litvínov

 Podkrušnohorská

 Louny

 Komenského

 Lovosice

 Terezínská 1120

 Most

 Chomutovská 1316

 Podbořany

 Žatecká

 Roudnice nad Labem

 Kratochvílova

 Teplice

 Alejní

 Ústí nad Labem

 Ladova 2a

 Ústí nad Labem

 Bílinská 3490/6

 Ústí nad Labem

 Krčínova 841/9

 Varnsdorf

 Otáhalova

 Vejprty

 Potoční