9. 2. 2015, BILLA ČR, Regionální potraviny našly stálé místo v prodejnách BILLA


Společnost BILLA Česká republika dlouhodobě staví svou filozofii na bohaté nabídce kvalitních a čerstvých potravin. Tato myšlenka v sobě přirozeně nese zájem o co nejširší podporu tuzemských producentů. Již nyní tvoří většinu sortimentu v BILLA české potraviny. Kvalitní domácí produkty, pro které si zákazníci BILLA supermarkety oblíbili, dostanou v letošním roce nový rozměr. BILLA totiž ve vybraných prodejnách zavádí speciální regionální koutky s lokálními potravinami. Celý projekt startuje právě nyní a do konce roku 2016 pokryjí prodejny s regionálním sortimentem celou republiku.

Regionální potraviny, zejména pečivo či nápoje, měly své zastoupení ve všech prodejnách BILLA již dříve. Regionální koutky však zákazníkovi nabídnou mnohem více. Nejvíce lokálních produktů nalezne své místo v tzv. Regionálním regálu. Jedná se o klasický čelní regál o šíři jednoho metru a výšky necelých dvou metrů. Regál použitými materiály evokuje český venkov a je doplněn o výrazný propagační prvek - nepřehlédnutelné čelo s motivy české krajiny. Výrobky od lokálních pekařů budou umístěny ve speciálně označených koších a ostatní výrobky jako mléčné, maso, uzeniny, nápoje budou lákat zákazníky k nákupu pomocí stylového stopperu. Nakupující vždy spolehlivě pozná, že si vybral produkt z vlastního regionu.

 

„Již nyní tvoří české potraviny 70 % našeho sortimentu. Rádi bychom tento podíl navýšili na celých 75 %. Rozšíření nabídky o lokální produkty je dalším logickým krokem v naší dlouhodobé snaze o podporu české ekonomiky i snížení dopadů složitých dodavatelských procesů na životní prostředí,‟ přibližuje projekt regionálních potravin v BILLE její generální ředitel Jaroslaw Szczypka.

V letošním roce vybaví BILLA regionálními koutky vybrané prodejny v Čechách, moravské prodejny budou následovat v druhé vlně v průběhu roku 2016. Jako první si budou moci tuto originální nabídku již v těchto dnech vyzkoušet zákazníci v 11 prodejnách v Jihočeském kraji. V průběhu jara budou o regionální produkty obohaceny prodejny ve Středočeském a Ústeckém kraji. Praha si bude muset na zařazení do projektu počkat do listopadu 2016, za to se však dočká výběru toho nejlepšího regionálního zboží z celé republiky.

Seznam prodejen, ve kterých najdete regionální koutky

 Město

 Adresa

 České Budějovice

 Jana Opletala 20, 370 01

 České Budějovice

 Jeronýmova 21/1750, 370 01

 České Budějovice

 Pekárenská 2783 / 39, 370 01

 České Budějovice

 Mánesova, 370 01

 České Budějovice

 Milady Horákové, 370 05

 Milevsko

 Nádražní 1540, 399 01

 Tábor

 Fr. Křižíka 505, 390 01

 Tábor

 Kap. Nálepky 2397, 390 03

 Strakonice

 Nádražní 1315, 386 01

 Strakonice

 Na Ohradě 2, 386 01

 Týn nad Vltavou

 Horní Brašov 759, 375 01