Vocílka


O značce

Vítejte ve světě garantovaného původu, výjimečné kvality a výtečné chuti Vocílka!

Pod vlastní značkou Vocílka uvedla BILLA na jaře roku 2010  JAKO JEDINÝ SUPERMARKET U NÁS na trh bohatou nabídku ČERSTVÉHO MASA VÝHRADNĚ Z ČESKÝCH CHOVŮ, stejně jako pestrý sortiment kvalitních uzenin zpracovávaných v Česku… Proč je o produkty Vocílka od samého začátku tak velký zájem?

Garance původu z českých chovů

Pouze s Vocílkou máte v tuzemských supermarketech jistotu, že si koupíte čerstvé maso nejvyšší jakosti pocházející výhradně z České republiky. České chovy patří dlouhodobě ke špičkovým, a navíc se maso dostane z chovatelské farmy až na váš talíř bez zbytečného cestování.
Podporujeme české zemědělce. BILLA je jediným obchodním řetězcem v České republice, který svým zákazníkům nabízí maso výhradně z českých chovů a také jej v tuzemsku zpracovává. Nejen že tím garantuje vysokou kvalitu produktů, ale navíc dává práci stovkám lidí v zemědělských regionech, které mají tradičně vysoký podíl nezaměstnanosti. Takový přístup má navíc velmi příznivý dopad na životní prostředí – maso se bez zbytečného cestování zpracovává i prodává tam, kde se vyprodukuje.

Poctivá kvalita

Poctivou kvalitu masa Vocílka vám zaručuje původ z nejlepších českých chovů i to, že je zpracováno v tradičním zemědělském regionu jižních a západních Čech, nebo dokonce přímo na prodejně.

Denně kontrolovaná kvalita

S Vocílkou máte jistotu přísného dodržování všech norem a toho, že maso podléhá několikastupňovému systému kontroly kvality od porážky až do okamžiku prodeje. Ve vybraných výrobních závodech provádějí zaměstnanci BILLY každodenní kontrolu kvality. Ke každému balení hovězího masa je navíc automaticky přiložen „rodný list“ se všemi důležitými údaji týkajícími se kvality.

Dobře opracováno a profesionálně naporcováno
Maso Vocílka si z BILLY odnesete již pečlivě očištěné a zpracované. S tradičním řeznickým fortelem nakrájené nebo namleté maso si proto můžete doma ihned připravit. Okamžitým vložením na pánev, do hrnce nebo do pekáče se vyhnete zbytečným přípravám a práci. Maso Vocílka tím šetří váš čas, kterého máme dnes všichni tak málo!

Vzhledem ke změnám v legislativě a její platnosti od 13.12.2014 bylo nutné upravit stávající obaly výrobků pod privátní značkou Vocílka.

ODSTRANĚNÍ loga bez lepku:

Masné výrobky jako např. šunka (třída jakosti: výběrová; nebo nejvyšší jakosti) nebo masné výrobky (trvanlivé fermentované: např. Poličan; tepelně opracované: např. Vysočina) nemohou dle legislativy obsahovat ve svém složení žádné přidané živočišné ani rostlinné bílkoviny, lepek tedy přirozeně neobsahují, a proto nelze na tuto vlastnost poukázat. Tyto vlastnosti obecně splňují všechny výrobky dané kategorie na trhu a grafické označení bez lepku nelze použít. Pokud by byl lepek obsažen, je to alergen a musel by být zvýrazněn ve složení tučně.

Logo muselo být odstraněno i vzhledem k požadavkům na registrovanou ochrannou známku AOECS. Tyto požadavky definují podmínky uvádění „symbolu s přeškrtnutým klasem“.

ODSTRANĚNÍ loga bez laktózy:

U některých výrobků se použití laktózy ve složení nebo technologickém postupu neočekává, proto opět nelze na obale deklarovat.

Nabídka mas

MASO BALENÉ V OCHRANNÉ  ATMOSFÉŘE  můžete koupit ve všech obchodech BILLA

  • maso je balené v ochranné atmosféře (kyslík+dusík), tudíž není přidán žádný konzervant
  • maso vydrží déle – od zabalení 8 dní
MASO BALENÉ NA TÁCKU VE FÓLII můžete koupit ve vybraných obchodech BILLA  (seznam prodejen)
  • Na těchto prodejnách je kvalifikovaný řezník, který maso balí do fólie a je také připraven na Vaše konkrétní přání připravit tu správnou porci konkrétního druhu masa. 
  • Na těchto prodejnách si můžete navíc objednat konkrétní druh masa a množství na kontrétní den pro případ oslav.
    Trvanlivost takto baleného masa je od zabalení 3 dny (u mletého masa 24 hodin).
NABÍZÍME I MARINOVANÁ MAS
  • marináda je bez obsahu „éček“
Složení marinády Chilly  Brillant:
rostlinný olej, jedlá sůl,  koření, ztužený rostlinný tuk, dextróza, výtažky z koření, kouřové aróma.

Seznam marinovaných mas:
Vocílka Vepřový steak kořeněný
Vocílka Masový špíz kořeněný
Vocílka Bůčkový špíz kořeněný
Vocílka Vepřový bok porcovaný kořeněný
Vocílka Vepřový steak z krkovice kořeněný
Vocílka Marinovaná žebra na gril
Vocílka Vepřový minutkový steak kořeněný
Vocílka Vepřové speciality na Gril-Chilli
Vocílka Vepřový bok porcovaný grill
Vocílka Koleno na gril bez kosti s kůží
Vocílka Vepřová krkovice s kostí plátky kořeněný Vocílka Vinná klobása
Vocílka Bavorská grilovací klobása

Nejlepší je se přesvědčit osobně. Přijďte k nám do BILLY, naložte si pořádnou porci toho, co máte nejraději, a sami uvidíte!

Legislativní změny, účinné od 13. 12. 2014, se dotkly také povinných údajů na obalech uzenin, které nabízíme pod privátní značkou Vocílka.

Deklaraci „Bez lepku“ nyní naleznete na zadních etiketách výrobků, za složením. Loga musela být, v souladu s legislativou a vzhledem k požadavkům na registrovanou ochrannou známku AOECS, odstraněna. Tyto požadavky definují podmínky uvádění „symbolu s přeškrtnutým klasem“. U některých výrobků se použití laktózy ve složení nebo technologickém postupu neočekává, proto jej nelze na obale dle platné legislativy formou loga nebo jiného označení „bez laktózy“ uvádět.