Hlavní obsah

BILLA se zapojí do Sbírky potravin se 48 prodejnami

V jarním kole sbírky zákazníci supermarketů BILLA věnovali lidem v nouzi skoro 30 tun potravin a drogerie.

Společnost BILLA se v sobotu 23. listopadu zapojí do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin. Stejně jako na jaře mohou lidé přispět na celkem 48 prodejnách BILLA napříč Českem. Cílem je pomoc domácnostem a rodinám.

V jarním kole se na prodejnách BILLA díky pomoci 345 dobrovolníků vybralo téměř 30 tun zboží, z něhož by se dalo připravit 53 265 porcí jídla.

„Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům, kteří se do jarního kola sbírky zapojili, a těšíme se na další příspěvky pro dobrou věc,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.

Sbírka potravin nově organizovaná Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti BILLA, Asociace společenské odpovědnosti a dalších partnerů se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně (na jaře a podzim). Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi a pokrývá celou Českou republiku.