Hlavní obsah

BILLA se již tradičně zapojí do nadcházející Sbírky potravin

  • Jarní kolo Sbírky potravin letos připadá na sobotu 24. dubna
  • Do Sbírky potravin se zapojí na 57 prodejen společnosti BILLA
  • V posledním kole se jen v obchodním řetězci Billa podařilo vybrat téměř 40 tun potravin, které by stačily na přípravu více než 78 000 porcí jídla
  • Kompletní seznam prodejen mohou zákazníci naleznout zde

Dobročinná akce Sbírka potravin slouží k tomu, aby lidé svým nákupem pomohli domácnostem a rodinám v tíživé situaci. Pro svoji popularitu se od roku 2019 koná dokonce dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. V minulém roce kvůli začínající koronavirové pandemie se bohužel jarní kolo neuskutečnilo, zůstalo pouze podzimní, které i přes opatření se stalo rekordním. Letos, i navzdory stále trvajícím restrikcím, se jarní kolo sbírky chystá. Společnost BILLA je opět partnerem, do sbírky zapojí na 57 prodejen po celé České republice.

V rekordním kole podzimní Sbírky potravin minulého roku obchodní řetězec BILLA vybral 39 187 kg zboží, z něhož by se dalo připravit 78 375 porcí jídla. Ani u chystaného jarního kola společnost BILLA nebude chybět, zapojí více prodejen. Zákazníci tak budou moci nakoupit potřebným na 57 prodejnách BILLA v celé České republice. Jedná se o vybrané prodejny v Praze, Brně, Plzni, Zlíně, Ostravě či Teplicích. Kompletní seznam prodejen mohou zákazníci naleznout zde. Mezi doporučovanými položkami do nákupního košíku jsou opět základní potraviny jako cukr, olej, konzervy a jiné trvanlivé zboží, ale i drogerie, dětská výživa a jiné potřeby pro děti.

„Těší nás, že už několik let můžeme pomáhat potřebným. Kvůli panující situaci bylo jarní kolo opět v ohrožení, ale jsme velice rádi, že se uskuteční. Doufáme, že se ponese v podobném duchu solidarity jako kolo podzimní a lidé budou znovu pomáhat znevýhodněným skupinám,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.

Sbírka potravin je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.

Potravinové banky se potýkají více než dříve s nedostatkem zásob pro potřebné. Koronavirová epidemie zapříčinila nárůst osob, které se ocitly v nouzi. Kritickou situaci silně vnímá i veřejnost, která na podzim pomohla vybrat 396 tun suchých a trvanlivých potravin a 44 tun základních hygienických potřeb.