Main Content

23. 10. 2017, BILLA ČR, Společnost BILLA podpořila sparťanský dorost a předala Nadačnímu fondu HC Sparta šek na 250 000 Kč

Také ve druhém roce spolupráce společnosti BILLA a hokejového klubu HC Sparta Praha je generální partnerství postaveno ve značné míře na podpoře sparťanské mládeže. Jde o jeden z nejdůležitějších pilířů této spolupráce, a proto i letos BILLA věnovala částku 250 000 Kč Nadačnímu fondu HC Sparta.

V rámci partnerství zůstává stejně jako vloni zásadní především podpora mladých hráčů v neočekávaných životních situacích a rozvoj speciálních hokejových projektů mládeže. Nadace pro svoji prezentaci využívá hesla „Hokej i pro děti ze sociálně slabších poměrů“ a mimo svých stěžejních aktivit podporuje i studijně-motivační programy pro mládež a zároveň se podílí na rozvoji sportovní infrastruktury a podmínek mládeže.

Duchovním otcem a předsedou správní rady nadačního fondu je Vít Šubert, mimo jiné velký sparťan a zakladatel nadace Srdce na dlani, kterou holešovický klub podporuje od jejího vzniku.

Šek na 250 000 Kč byl předán generálním ředitelem Jaroslawem Szczypkou a za účasti předsedy představenstva a majitele HC Sparta Petra Břízy člence dozorčí rady Nadačního fondu HC Sparta paní Michaele Šimákové, a to během utkání 12. kola Tipsport extraligy proti Mladé Boleslavi v pražské O2 areně.

„Podpora mladých talentů pro nás byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme se Spartou začali spolupracovat. Výchovu mládeže a jejich podporu bereme v rámci našeho partnerství za jeden ze stěžejních pilířů spolupráce. Sparta skrze Nadační fond HC Sparta podporuje mladé talenty, díky němuž mohou hrát hokej i děti ze slabších poměrů. Jde o naši společnou investici do budoucích generací, které věříme,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA ČR.