Hlavní obsah

Snížení sazby DPH na respirátory FFP2 promítne i BILLA do konečné ceny pro zákazníky.

Snížení sazby DPH na respirátory FFP2 promítne i BILLA do konečné ceny pro zákazníky

Společnost BILLA vítá rozhodnutí Vlády ČR dočasně zrušit DPH u respirátorů třídy FFP2 a vyšší ve snaze podpořit prodej těchto ochranných prostředků a ochránit tak více obyvatele České republiky. Sníženou sazbu DPH promítá okamžitě do prodejní ceny nabízených respirátorů ve všech 241 prodejnách po ČR.

Na prodejnách BILLA budou od dnešního dne k zakoupení balení bílých a barevných respirátorů třídy FFP2 po 3 ks. Konečná cena nabízených respirátorů bude po dobu platnosti rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty zohledňovat snížení sazby DPH, nicméně bude záviset od nákupní ceny, za kterou je bude společnost schopna nakoupit od svých dodavatelů.

S cílem ochránit ještě více své zaměstnance, kterých obchodní řetězec zaměstnává v tuto chvíli zhruba 6 500, připravuje společnost BILLA balíček s ochrannými prostředky, který bude v nejbližších dnech distribuován všem kmenovým zaměstnancům.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková
Manažerka korporátní komunikace / Tisková mluvčí
REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r.o.
Mobil: +420 606 099 607
E-mail: d.bratankova@billa.cz

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 241 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.

Více informací na: http://www.billa.cz