Hlavní obsah

5 vitamínových nápojů, které vám v zimě dodají energii

V zimních měsících není vitamínů nikdy dost. Je proto důležité na to myslet a záměrně tělu chybějící látky doplňovat, abychom předcházeli vzniku nejrůznějších onemocnění. Nejjednodušší způsob, kterým smáznete hned dvě mouchy jednou ranou – totiž doplnění vitamínů a pitný režim – jsou právě vitamínové nápoje. Nechte se inspirovat naším výběrem zdravých koktejlů, které vám v zimě doplní zásoby energie.

1. Detoxikační smoothie

Červená řepa je skoro zázračná potravina. Najdete v ní spoustu vitamínů A, B a C, jejichž účinek ještě umocníte použitím olivového oleje. Řepa je také bohatá na bílkoviny, vlákninu, antioxidant betanin a celou řadu důležitých minerálních látek. Tohle všechno pomáhá ke zvyšování obranyschopnosti organismu, povzbuzuje metabolismus, pomáhá trávení a zbavuje tělo škodlivých látek. V kombinaci s okurkou, která neutralizuje kyselost organismu a celkově tělo pročišťuje, je to skvělý způsob, jak v zimě očistit tělo od škodlivin. Postup: Rozmixujte 200 g syrové červené řepy a 200 g salátové okurky Naše Bio a zakápněte troškou Naše Bio olivového oleje. Slijte do sklenice a dozdobte ještě lžičkou smetany.

2. Koktejl proti vysoušení pleti

Zejména v zimních měsících se nám často stává, že na těle objevujeme šupinky značící suchou pokožku. Kromě neustálého promazávání můžeme tělu pomoci také zevnitř – konzumací tohoto nápoje, který nejen že brání vysoušení pleti, ale funguje také jako prevence virových onemocnění.

Postup: Vylisujte šťávu ze 3 karotek a 3 jablek Gala Naše Bio. Do šťávy vmíchejte lžíci smetany, aby se vitamíny lépe vstřebávaly a dozdobte nasekanými lístky máty.

3. Zelené smoothie na posílení imunity

Brokolice má celou řadu léčivých účinků na tělo. Obsahuje vitamíny C, E a B a esenciální aminokyseliny, které zabraňují stárnutí buněk. Navíc brokolice snižuje cholesterol a krevní tlak. Potvrdily se i její pozitivní účinky na mozek. V kombinaci s jablky a mrkví tak představuje skvělý životabudič pro tělo oslabené dlouhou zimou.

Postup: Rozmixujeme 250 g brokolice (můžete použít čerstvou nebo mraženou značky BILLA) s 1 karotkou a 1 jablkem Gala Naše Bio. Zakápneme trochou Naše Bio olivového oleje.

4. Vitaminová limonáda proti nachlazení

Tomuhle říkáme infuze vitamínu C! Rakytník i citrusy totiž obsahují vitamíny rozpustné ve vodě, které vám pomohou nastartovat imunitní systém. Pokud tedy chcete mít jistotu, že v zimě nepadnete za oběť žádné chřipce ani viróze, naordinujte si preventivně denně sklenici tohoto nápoje.

Postup: Nasbírejte hrst šípků a bobulí rakytníku, podrťte je a smíchejte v nádobě s nakrájeným pomerančem a citronem Naše Bio. Zalijte 3 dl 100% jablečné šťávy Naše Bio a dolijte vodou po okraj.

5. Domácí energy drink

Pokud trpíte na zimní únavu, není nic lepšího, než se pořádně prolít tímto koktejlem. Mango je totiž známé vysokým obsahem antioxidantů, které pomáhají tělu bojovat s volnými radikály. V kombinaci s citrusy a jablky pak představuje pořádnou vzpruhu pro organismus znavený dlouhou zimou.

Postup: Smíchejte 6 lžic Naše Bio Snídaně Inků, 750 ml Naše Bio jablečné šťávy s dužinou, 250 ml vody, šťávu z jednoho vymačkaného citronu Naše Bio a rozmixujte s jedním mangem Naše Bio a kapkou olivového oleje.

Další články

Připravte si doma krásná velikonoční vajíčka

Recept na velikonočního beránka

Velikonoční nádivka podle staročeského receptu