Hlavní obsah

Recept na domácí müsli tyčinky


U některých věcí platí, že vzhledem k časové náročnosti se jejich domácí výroba zkrátka nevyplatí. Müsli tyčinky však do této kategorie rozhodně nepatří. Vyrobit si doma vlastní müsli tyčinky je snadné, rychlé a navíc máte zaručeno, že vaše výtvory nebudou obsahovat žádný přidaný cukr, ztužené tuky, umělé polevy nebo jiné „zdravé“ ingredience.

A proč bychom vlastně měli müsli tyčinky konzumovat? Jednak jsou zdravou a chutnou alternativou dopolední svačinky a především fungují skvěle jako „záchranné jídlo“, které můžete mít kdykoliv při ruce a spolehlivě tak zahnat hlad. Stačí hotové tyčinky zabalit například do pečícího papíru a efektně ovázat kouskem přírodního provázku. Dopřát si je můžete i ke snídani. Obsahují ingredience, které vašemu tělu jednoznačně prospějí a díky kterým budete mít dostatek energie až do oběda.

Co budete potřebovat?

  • 250 g ovesných vloček
  • Naše Bio 150 g
  • BILLA Fit mix 200 g
  • Naše Bio Směs ořechů 120 g
  • BILLA med lesní špetka soli

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 180 stupňů.
  2. Sušené ovoce z balení BILLA Fit mix nakrájejte asi na centimetr velké kousky a namočte na chvíli do vody. Tekutina způsobí, že se ovoce v troubě nepřipeče a nezhořkne.
  3. Ořechy nasekejte na podobně velké kousky jako ovoce, vložte do pánve a nasucho lehce a dozlatova opečte. Díky tomu se rozvine jejich chuť a budou ještě křupavější.
  4. Asi 50 g ovesných vloček vložte do mixéru a umixuje na jemnou mouku. Tak budou tyčinky lépe držet při sobě a nebudou se tolik rozpadat.
  5. Nyní sceďte namočené ovoce (můžete ho rukou lehce vyždímat) a smíchejte spolu se všemi ingrediencemi. Směs hnětením spojujte dohromady do té doby, než vám vznikne jakési „těsto“.
  6. Pekáč nebo plech vyložte pečícím papírem, směs do něj přesuňte a pořádně ji upěchujte a utlačte. Můžete k tomu použít například dno sklenice.
  7. Vložte do trouby a pečte 20 minut. Upečenou směs vyndejte z trouby a nechejte zcela vychladnout. Teprve potom nakrájejte na tyčinky ostrým nožem na libovolně velké kousky.

Pokud tyčinky ihned nespotřebujete, uchovejte je ve vzduchotěsné nádobě na tmavém a suchém místě.


Další články