Hlavní obsah

Zdravé pochoutky na dětskou oslavu


Konec školního roku se blíží a s ním i dětské večírky a zahradní party. Pokud i vás něco podobného čeká, zkuste se letos obejít bez přeslazených limonád a cukroví. Příprava bude sice o něco náročnější, ale vyhnete se neřízené střele nadopované cukrem.

Na špejli

Vytvořte iluzi nanuku či lízátka pomocí kousků ovoce. Ať už se rozhodnete pro trojúhelníčky melounu na nanukových dřívkách nebo pro ovocné špízy z kuliček hroznového vína, kousků jablíčka a kostiček sýra, ujistěte se, že děti při jídle nepobíhají. Pokud máte dostatek času a chcete zazářit, vyzkoušejte cake pops. Upečte oblíbenou bábovku a z ní pak vyrobte kuličky, které už stačí jen napíchnout na špejli, namočit třeba do čokolády a obalit v barevném zdobení, kokosu, mletých oříškách a podobně.

Veselé tvary

Využijte dětské představivosti ve svůj prospěch. Stačí jednoduchý trik s vykrajovátky. Sandwiche ve tvaru srdíček, hvězdičky z okurek, krekry nebo jednohubky s pomazánkou a beruškami vytvořenými z rajčátek, černých oliv a kapek balsamica. Fantazii se meze nekladou.

Dipy

Chcete–li do malých oslavenců dostat malou lstí co nejvíce zeleniny, připravte jim několik oblíbených pomazánek a k nich zeleninové špalíčky. Tvarohová s pažitkou, klasický hummus, cokoliv, co mají vaše děti rády. Pak už jen stačí nakrájet okurku, mrkev, různě barevné papriky a řapíkatý celer a uvidíte, jak se po vitamínech jen zapráší. A jako bonus ušetříte mytí příborů.

Občerstvení bez starostí

Pokud si chcete práci s přípravou trochu ušetřit, vsaďte na oříšky a jim podobné občerstvení. Můžete buď zkusit už předchystané mixy, nebo stačí například loupané mandle lehce opražit v troubě se solí a paprikou. Skvěle se hodí i pražená cizrna a za největší hvězdu budete rozhodně s popcornem – na slano třeba s lahůdkovým droždím pro sýrovou příchuť, nebo na sladko se skořicí a hrozinkami.

A co k pití?

Zapomeňte na limonády jedovatých barev a připravte vlastní neodolatelně barevný mix. Při přípravě použijte buď perlivou vodu nebo vodu z filtrační konvice. Plátky jahod s mátou nebo bazalkou, okurka s citronem, směs malin a borůvek. Všechny tyto kombinace budou vypadat neodolatelně. Skvělým a téměř bezpracným občerstvením jsou také domácí ledové čaje.

Další články