Radio BILLA

Rádio Billa je unikátním společníkem při nakupování. Díky přesně koncipovanému programu získává posluchač mnoho užitečných tipů a rad z kulinářského prostředí. Navíc jsou do vysílání pravidelně zařazeny aktuální informace, různorodé rozhovory i reportáže. O to se nově stará tým redaktorů a moderátorů. Zákazníci se mohou zaposlouchat do hudebních novinek i známých hitů, také se nechat inspirovat a užít si tak příjemný čas při nakupování v Bille. Nový program Rádia Billa si klade za cíl, být milým společníkem a aktivním partnerem pro všechny posluchače.

Šéfredaktorka

Jana Bujňačková

O mně: Mám ráda výzvy a i přesto, že často cestuji, snažím se stále stát pevně nohama na zemi. Novinářská práce je pro mě posláním, láskou a vášní v jednom. Stála jsem, jako první v České republice, za unikátní koncepcí Instore rádia. Novým formátem rádia, který nemá na českém mediálním trhu konkurenci.

Před Rádiem Billa jsem stihla: vystudovat vysokou školu, nasbírat zkušenosti v mnoha televizích, rádiích i tištěných médiích. Jako redaktorka, moderátorka nebo mediální kouč jsem dostala příležitost pracovat v několika evropských státech a krásných městech.

V kuchyni nejraději: sedím s mou rodinou u kulatého stolu, a při dobré kávě si dlouho a příjemně povídáme.

Baví mě: život takový, jaký je a co nabízí, možnosti, které v něm máme. Lezení po skalách, ranní běh i cestováni a zážitky, při kterých vím, že mi i s lidmi , které potkám, zůstanou navždy.

V životě mě inspiruje: rodina, knihy a setkání s úspěšnými lidmi.

Moderátoři

Pavel Kachlik

O mně: V rodném Brně jsem se ocitl před rádiovým mikrofonem v osmnácti letech. Od té doby jsem v médiích setrval. Mám rád kulturu, přírodu bez lidí, města s lidmi, poznávání a ochutnávání nového, užívat si toho, co život nabízí.

Před Rádiem Billa jsem stihl: pracovat ve veřejnoprávní televizi i rozhlase. Vyzkoušet si public relations a marketing. Vystudovat vysokou školu, s přáteli založit filmový festival, bavit se a navštívit pár koutů světa.

V kuchyni nejraději: připravuji kávu a dívám se dlouze do lednice.

Baví mě: cestovat do krajin mně neznámých, užívat si tamní kulturu a zvyklosti. Taky jezdit na kole, nejlépe kolem vinic a rybníků, ve městě vysedávat v kavárně, snít, jíst a rozhodně i cokoliv pít.

V životě mě inspiruje: nejbližší okolí, utíkající příroda za oknem vlaku a všední život. Taky zelený čaj, černá káva a jakékoliv experimenty.

Tamara Kocourková

O mně: K rozhlasovému mikrofonu jsem se poprvé dostala tak dávno, že už je to vlastně historie. Ta mě baví. Ale není mi fuk ani aktuální dění. Když mám volno, beru kolo a toulám se kdekoliv po rovině. Nebo beru kufr a cestuju někde po světě.

Před Rádiem Billa jsem stihla: trochu cestovat, získat povrchní znalosti o spoustě věcí, vystudovat dvě vysoké školy a skoro deset let pracovat v Českém rozhlase jako reportérka a moderátorka.

V kuchyni nejraději: vysedávám s přáteli, vařím a peču.

Baví mě: slunce, moře, hory…bez cibule cokoliv a káva kdykoliv. Pak ještě pivo Richard, protože jsem patriot.

V životě mě inspiruje: že láska hory přenáší…

Jarda Košatka

O mně: Pár měsíců jsem chodil na vysokou a pak utekl tam, kam mě to táhlo už odmalička mnohem víc, do světa rádií. Naši mě tenkrát málem vydědili, ale časem i oni pochopili, že jsem si vybral správně. Už spousty let je rádio mým druhým domovem a jsem za to moc vděčný.

Před Rádiem Billa jsem stihl: z rádií to byl Kiss, Fajn i Hitrádia. Z televizí pak ČT.

V kuchyni nejraději: …vařím a ochutnávám nové věci

Baví mě: pohodoví a usměvaví lidé. Baterky dobíjím nejraději se svými nejbližšími a těmi, které mám rád. A když potřebuju chvilku jen pro sebe, zahraju si na klavír nebo zajdu na tenis.

V životě mě inspiruje: Klid, Mír, Energie, Síla, Harmonie a Pokora.

Lenka Kozáková

O mně: Jsem ze Šumavy, ale doma se cítím i v Praze. Můj idol je Freddie Mercury. Málokdy mlčím, takže práce v rádiu byla jasná volba. Jsem fanatický hudební fanoušek - teoretik, ale momentálně se pokouším ovládnout hru na bicí.

Před Rádiem Billa jsem stihla: najet hodně kilometrů na běžkách, navštívit několik zásadních koncertů, naučit se řídit vlevo.

V kuchyni nejraději: koukám, jak pro mě někdo vaří.

Baví mě: dobrá muzika, filmy od Lynche nebo dokumenty o vesmíru. Taky léto, čtení na pláži a ráda se zasměju u černého humoru.

V životě mě inspiruje: úspěch lidí v mém okolí i maličkosti všedního dne.

Redaktorka

Kamila Širotňáková

O mně: Po skončení studia jsem do rádia spadla tak trochu náhodou a už se mi nechtělo odejít. Když zrovna nejsem v redakci a nestříhám příspěvky, nebo se nestarám o její chod, tak mě najdete doma, jak čtu horory a piju kávu. Nebo jsem zrovna na cestě do kina či  na letiště – za další exotickou zemí.

Před Radiem Billa jsem stihla: vystudovat vysokou školu, sedmkrát se přestěhovat a naučit se pět jazyků.

V kuchyni nejraději: zkouším nové recepty, kterých se nakonec stejně nedržím a vymýšlím si své vlastní.

Baví mě: fotografování, vysedávání v kavárně, sledování filmů s hromadou máslového popcornu.

V životě mě inspiruje: moje rodina a nové prázdné zápisníky, kterých nakupuju kvanta :)