1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA A PENNY POSÍLAJÍ DO KYJEVA POTRAVINOVOU POMOC | BILLA

BILLA A PENNY POSÍLAJÍ DO KYJEVA POTRAVINOVOU POMOC

Společnosti BILLA a PENNY ze skupiny REWE se rozhodly pod záštitou organizace Člověk v tísni poskytnout okamžitou pomoc obyvatelům Ukrajiny. Společně posílají obyvatelům konfliktem zasažené země přes 30 tun potravin a drogistického zboží. Vlak s pomocí, který vypravuje společnost RegioJet, míří přímo do Kyjeva a vyjede dnes v noci.


„Okamžitá potravinová pomoc je absolutní samozřejmostí a nebude jedinou, kterou za společnost BILLA organizujeme. Již nyní připravujeme další aktivity, které mají pomoci lidem v nouzi, ať už těm, kteří přijdou nalézt útočiště do České republiky nebo potřebují pomoc přímo v zasažených oblastech,“ říká Dariusz Tomasz Bator, generální ředitel BILLA ČR.

„Uvědomujeme si, že lidé na Ukrajině potřebují naši pomoc, a to ihned. Proto jsme se rozhodli společně odeslat lidem v konfliktem zasažených oblastech potraviny a drogistické zboží. Pomoc bude naložena do vlaku společnosti RegioJet. Její distribuce je zaštítěna pobočkou Člověka v tísni na ukrajinském území a je směřována přímo do Kyjeva. Domluvili jsme se na společné pomoci, neboť v takové situaci je třeba spojit síly a naše pomoc tím nekončí,“ dodává Jens Krieger, generální ředitel PENNY ČR.


Obě společnosti PENNY a BILLA vypravily ze svých centrálních skladů dnes odpoledne kamióny na nakládku vlaku v Praze s pomocí, která bude obsahovat zejména těstoviny, rýži, mouku, kroupy, masové, rybí nebo zeleninové konzervy, hotová jídla, ale například i cereální tyčinky, instantní kaše nebo müsli.


Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

Manažerka korporátní komunikace / Tisková mluvčí REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.

Mobil: +420 606 099 607 E-mail: d.bratankova@billa.cz


BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 244 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.


REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. Více informací na: http://www.billa.cz