1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA a Shell společně podpoří rozvoj elektromobility v České republice

BILLA a Shell společně podpoří rozvoj elektromobility v České republice

Společnosti BILLA Česká republika a PENNY Česká republika společně se Shell Czech Republic podepsaly strategické partnerství pro výstavbu veřejných nabíječek pro elektromobily u prodejen těchto obchodních řetězců v České republice. Cílem je nabídnout zákazníkům řetězce BILLA vysoký standard dobíjení Shell Recharge. Tato spolupráce podporuje cíl společnosti Shell stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální. BILLA chce stejného cíle dosáhnout už do roku 2040.Od dubna letošního roku nabízí společnost Shell v České republice vlastní řešení pro nabíjení elektromobilů pod značkou Shell Recharge. Kromě čerpacích stanic bude Shell nabízet také nadstandardní nabíjení pro majitele elektromobilů na místech, kde zákazníci tráví delší dobu, například v nákupních centrech. Právě sem směřuje strategické partnerství mezi společnostmi Shell Czech Republic a BILLA Česká republika.


„Zásady udržitelnosti a odpovědného přístupu k lidem a životnímu prostředí jsou pro nás prioritní. Partnerství se společností Shell je pro nás v mnoha směrech strategické. Instalace nabíjecích stanic je jedním z kroků naplňujícím náš skupinový závazek a podporující zákazníky, kteří se rozhodli podporovat tento udržitelný směr,“ říká Andreas Jüterbock, ředitel prodeje společnosti BILLA Česká republika. „Díky tomuto strategickému partnerství navíc nabídneme našim zákazníkům nový komfort dobíjení, protože díky instalovanému výkonu budou moci dobít svůj elektromobil plně nebo z podstatné části během půl hodiny, tedy během svého nákupu na naší prodejně.“


Shell Recharge přináší podstatné zvýšení dostupné rychlosti dobíjení. Disponuje totiž nabíjecím výkonem 180 kW. To je více než trojnásobek výkonu jiných dobíjecích stanic. Ty jsou běžně vybaveny stanicemi 50 kW pro rychlé nabíjení a 22 kW pro pozvolné nabíjení. Díky tomu nabíjecí stanice Shell Recharge zajistí úplné nebo podstatné dobití elektromobilu v řádu desítek minut. V rámci koncernu REWE je součástí této strategické dohody rovněž obchodní řetězec PENNY Česká republika, u jehož prodejny v Polné byla vybudována první pilotní nabíjecí stanice Shell Recharge.


„Naším cílem ve společnosti Shell je zajistit, aby majitelé elektromobilů měli stejně vysoký standard služeb jako majitelé konvenčních vozidel, a k tomu neodmyslitelně patří dostupnost nabíjení. Tím, že umožníme nabíjení vozidla během každodenních nákupů, získají majitelé rychlou a snadno dostupnou službu, která je přizpůsobena specifickým potřebám uživatelů elektromobilů. Vážíme si toho, že jsme se pro tuto myšlenku nadchli společně s partnerem, který představuje špičku v oblasti maloobchodu a s nímž máme dlouhodobé obchodní vztahy. Už od roku 2014 provozujeme na 71 našich čerpacích stanicích po celé ČR obchody BILLA Stop & Shop, kde si zákazníci mohou rychle nakoupit základní potraviny, včetně čerstvého zboží (ovoce a zelenina, pečivo, uzeniny a mléčné výrobky). Díky partnerství se společností BILLA budeme moci v následujících letech efektivně rozšiřovat naši síť Shell Recharge pro dobíjení elektromobilů,“ říká Daniel Vagaský, generální ředitel společnosti Shell Czech Republic.


Standard Shell Recharge 

  • Zvětšená parkovací místa pro nabíjení
  • Snadná manipulace s kabelem pomocí pomocného ramene
  • Osvětlení a monitorování nabíjecích míst kamerovým systémem
  • Moderní nabíjecí stanice s dotykovým displejem
  • Čtečka bankovních karet
  • Zázemí čerpací stanice (toalety, káva, občerstvení, posezení, nákupy...)
  • Nonstop zákaznický servis
  • Možnost vygenerovat daňový doklad prostřednictvím portálu Shell Recharge