1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA nabídne svým zákazníkům už jen vejce z volných chovů

BILLA splnila svůj závazek. Zákazníkům nabídne už jen vejce z volných chovů

BILLA se stává prvním obchodním řetězcem v České republice, který bude v budoucnu nabízet svým zákazníkům pouze vejce z podestýlkových, volných nebo ekologických chovů. Díky tomuto rozhodnutí nabídne svým zákazníkům kvalitnější vejce a přispěje k zajištění důstojnějších podmínek pro hospodářská zvířata.


Řetězec BILLA s prodejem vajec z klecových chovů skončil v lednu 2024. Plní další cíl své udržitelné strategie přispívat k lepším podmínkám zvířat, na kterou mimo jiné odkazuje i ve své první Zprávě o udržitelnosti zveřejněné v prosinci loňského roku. Ve svém úsilí bude BILLA pokračovat a v dalších letech se zaměří na omezení využívání vajec z klecových chovů ve výrobcích svých privátních značek.


„Jsme hrdí na to, že jsme prvním maloobchodním řetězcem v Česku, který neprodává vejce z klecových chovů. Pokračujeme tím v sérii několikerých opatření a iniciativ, které jsme si vytyčili jako udržitelné cíle ve férovém přístupu ke zvířatům,“ uvádí Liam Casey, generální ředitel řetězce BILLA ČR.


K omezování prodejů klecových vajec přistupovala BILLA postupně. Již koncem roku 2022 tvořilo 60 % nabídky prodeje vajec z volných chovů. V roce 2023 nabízela BILLA vejce z klecových chovů pouze v promo akcích.


Vejce od slepic, které žijí v důstojnějších podmínkách, obsahují větší množství bílkovin, vitamínů a méně vody. Zákazník pozná rozdíl v plnější chuti, žlutější barvě, ale třeba také ve vůni připomínající obiloviny. Od 15. ledna zařadí BILLA do nabídky podestýlková vejce za výhodnou cenu 2,59 Kč za kus.


Nosnice z klecových chovů mají nedostatek přirozeného pohybu a jsou vystavené větší míře stresu. Takové životní podmínky se podepisují jak na nosnicích, tak na kvalitě snášených vajec. Více informací o udržitelných aktivitách řetězce BILLA jsou k nalezení ve Zprávě o udržitelnosti, kterou si můžete přečíst v české i anglické verzi.