1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA nabízí na Velikonoce jen bezklecová a česká vejce

BILLA nabízí na Velikonoce jen bezklecová a česká vejce

  • Společnost BILLA plní svůj závazek nabízet výhradně bezklecová vejce.


  • Všechna vejce nabízená zákazníkům na Velikonoce jsou výhradně z podestýlkových chovů, volného výběhu nebo ekologických chovů.


  • Aktuálně nabízí BILLA vejce výhradně od českých dodavatelů.


  • Oproti předchozímu roku cena vajec klesla o více než 40 %.


Obchodní řetězec BILLA se jako první obchodní řetězec v České republice zavázal od konce prosince roku 2023 nabízet svým zákazníkům výhradně vejce z podestýlkových, volných nebo ekologických chovů. Tento závazek důsledně dodržuje i v době Velikonoc a zvýšeného zájmu o vejce. Cena vajec pak meziročně klesla o více než 40 %.


„V naší nabídce máme vejce slepičí, křepelčí a v rámci Velikonoc i vejce bílá a barevná vařená. Všechna splňují náš závazek, že jsou z podestýlkových chovů, z volného výběhu nebo se jedná o bio vejce. V našich privátních značkách Billa, Billa Premium a Billa Bio pak nabízíme vejce výhradně z českých chovů a v současné době zákazníkům nabízíme v případě čerstvých vajec pouze českou produkci,“ říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.


Řetězec BILLA s prodejem vajec z klecových chovů skončil v prosinci 2023 a splnil tak další cíl své udržitelné strategie přispívat k lepším podmínkám zvířat, na kterou mimo jiné odkazuje i ve své první Zprávě o udržitelnosti, zveřejněné na konci loňského roku. Ve svém úsilí bude BILLA pokračovat a v dalších letech se zaměří na omezení využívání vajec
z klecových chovů ve výrobcích svých privátních značek.