1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA od dubna plošně navyšuje mzdy | BILLA

BILLA od dubna plošně navyšuje mzdy. Meziročně vyplatí svým lidem o 100 milionů korun navíc

  • Obchodní řetězec BILLA zvyšuje od dubna svým zaměstnancům mzdy v průměru o 4 %.


  • V rámci benefitů BILLA rovněž navyšuje stravenkový paušál z 50 na 75 korun.


  • Meziročně BILLA zlepší pracovní podmínky kolegyním a kolegům v prodejnách, logistice, v e-commerce i na centrále a vyplatí jim v porovnání s loňským rokem o 100 milionů korun navíc.


BILLA pokračuje v investicích do svých týmů a jejich rozvoje a od 1. dubna zvýší základní mzdy svých zaměstnanců v průměru o 4 %. Základní nástupní mzda na pozici pokladní / obchodní asistentky se zvýší na 27 000 korun. Současně s navyšováním mezd BILLA od 1. dubna zvýší svým zaměstnancům stravenkový paušál z 50 na 75 korun. Do svých zaměstnanců tak meziročně investuje o 100 milionů korun navíc.


 „Vážíme si našich kolegyň a kolegů, a proto pokračujeme v dodržování našeho závazku jim zajišťovat růst a rozvoj. Jsme hrdí, že tak můžeme od 1. dubna oznámit celkové navýšení pro tento rok o 100 milionů korun, které do našich lidí investujeme,“ říká Liam Casey, generální ředitel společnosti BILLA Česká republika.


V souvislosti s navyšováním mezd BILLA od 1. dubna zvýší svým zaměstnancům stravenkový paušál z 50 na 75 korun. Kromě toho jim od roku 2021 poskytuje příspěvek až 12 000 korun ročně v rámci „Benefitní cafeterie“, dlouhodobě umožňuje svým kolegyním a kolegům čerpat 5 týdnů dovolené, přispívá zároveň na penzijní připojištění a vyplácí odměny při pracovních výročích a za doporučení nových kolegyň a kolegů. Přispívá jim rovněž na MultiSport kartu a nabízí zvýhodněné tarify O2 Family nebo slevy pro zaměstnance u smluvních partnerů (Xiaomi, Datart, EximTours, Aquapalace a další).


Pracovní podmínky v BILLE se neustále každoročně zlepšují a společnost BILLA si zakládá na tom, aby byla atraktivním zaměstnavatelem pro všechny, které práce v maloobchodě baví, našli se v něm a chtějí pracovat u obchodníka, který klade důraz na kvalitní obsluhu zákazníků. Základní mzda se zvýšila zaměstnancům na pozicích pokladní / prodavač/ka od roku 2019 z 19 000 na 27 000 korun.


K navyšování mezd došlo ve shodě společnosti BILLA s odborovými organizacemi sdruženými v Unii zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) a s Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociací svobodných odborů ČR (OSPZV – ASO), a to a na základě konstruktivního dialogu.


„Jsme velmi rádi, že výsledkem kolektivního vyjednávání je zvýšení mezd a stravenkového paušálu zaměstnancům. Součástí tohoto vyjednávání jsou i pracovní podmínky a bezpečnost práce, která je v současné době velmi zásadním tématem,“ říká prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb paní Renáta Burianová.


Milan Šubrt, hlavní manažer ASO ČR, dodává: „Spolupráci s vedením společnosti BILLA hodnotíme velmi pozitivně a pokračujeme v dalších jednáních, abychom i do budoucna zajišťovali lepší pracovní podmínky pro zaměstnance společnosti BILLA.“