1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA podpořila Olympiádu dětí a mládeže zdravými svačinkami za 500 000 korun

BILLA podpořila Olympiádu dětí a mládeže zdravými svačinkami za 500 000 korun

Letošní Olympiáda dětí a mládeže v Jihočeském kraji skončila a více než dvě stě sad medailí bylo rozdáno mezi mladé nadějné sportovce. Od 23. do 27. června soutěžilo téměř 3 500 dětí ve 20 sportech a 78 disciplínách, což přilákalo téměř 100 000 návštěvníků.Partner Olympiády dětí a mládeže, společnost BILLA, nejen že podpořila tuto významnou akci, ale zároveň dodala sportovcům a dobrovolníkům zdravé svačinky v hodnotě 500 000 korun, aby podpořila jejich výkony a zdravý životní styl.


Olympiáda přilákala téměř 100 000 návštěvníků, kteří přišli podpořit mladé talenty soutěžící v Českých Budějovicích a okolních sportovištích. Společnost BILLA se letos stala nejen generálním partnerem Českého olympijského týmu, ale i několika stěžejních projektů zaměřených na podporu správného stravování a sportu. Její přítomnost v jihočeské metropoli byla klíčová pro zajištění kvalitní výživy sportovců, kteří se mohli těšit na čerstvé ovoce, zeleninu a další zdravé svačinky.


„Správné stravování je důležité pro každého z nás, ať už jde o dospělé nebo naše děti. Být součástí projektů, jako je Olympiáda dětí a mládeže, které motivují děti ke sportu a poskytují jim informace o vyvážené stravě, je pro nás zásadní,“ říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs společnosti BILLA Česká republika. „Jsme nadšeni, že jsme mohli podpořit tento projekt a v rámci počáteční konference představit iniciativu Půl talíře, která apeluje na zvýšenou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny.“


V celkovém hodnocení letos poprvé zvítězilo Hlavní město Praha, následované Jihomoravským krajem a Středočeským krajem. Každý den běželo na olympijské platformě czechteam.tv 30 živých přenosů s celkovou délkou 1 500 hodin. Největší multisportovní akci
v České republice pokrývala i Česká televize, která od pondělí do čtvrtka vysílala vedle sportovních klání také Studio ČT sport s moderátorem Tomášem Budkou.


Organizace tohoto rozsáhlého projektu by nebyla možná bez podpory dobrovolníků, kterých se letos zapojilo 120. Úspěch Olympiády dětí a mládeže by nebyl možný bez úzké koordinace krajů a měst, sportovních svazů a klubů a partnerů akce. Příští zimní edici Olympiády dětí a mládeže přivítá za šest měsíců Moravskoslezský kraj, zatímco letní edice se v roce 2026 poprvé v historii uskuteční v Hlavním městě Praze.


Díky podpoře BILLA se nejen sportovci, ale i návštěvníci mohli přesvědčit, jak důležité je správné stravování pro dosažení nejlepších sportovních výkonů a celkového zdraví.