1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA věnovala nadačnímu fondu Sparty již přes 2 milionu korun

Partnerství, které dlouhodobě pomáhá. BILLA věnovala nadačnímu fondu Sparty již 2,2 milionu korun

Už sedmou sezonu je společnost BILLA významným podporovatelem HC Sparta Praha. Hlavní partner extraligového klubu a generální partner sparťanské mládeže každý rok přispívá také do Nadačního fondu HC Sparta Praha. Během vítězného utkání Sparty s Karlovými Vary v rámci 33. kola hokejové extraligy předal Liam Casey, generální ředitel BILLA Česká republika, nadačnímu fondu další šek v hodnotě 350 000 korun.

  

Jen málokterý klub v extralize se může pyšnit tak dlouholetým a úspěšným partnerstvím s podobně silnou značkou, jako je právě Sparta se společností BILLA. S jediným pražským extraligovým týmem spolupracuje BILLA již sedmou sezonu a do Nadačního fondu HC Sparta Praha věnovala v součtu již 2,2 milionu korun. Fond pomáhá především mladým talentům ze sociálně slabých rodin, hokejistům, které potká závažné zranění či bývalým hráčům v případě akutní nouze. Poslední čtyři sezony navíc Nadační fond HC Sparta Praha podporuje dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Motole.


„Současná doba je pro mnoho rodin velmi náročná. Dotkla se i rozvoje dětí a mládeže, kdy v důsledku událostí posledních měsíců musela spousta rodin aktivity spojené se sportem zredukovat. Pro společnost BILLA je pomoc v těchto situacích samozřejmostí, proto jsem rád, že i letos můžeme pomoci alespoň části rodin, které nemají dostatek finančních prostředků na rozvoj svých talentovaných dětí nebo rodin hráčů, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ říká Liam Casey, generální ředitel společnosti BILLA Česká republika.


„Sparta patří v dobročinných aktivitách mezi absolutní špičku české sportovní scény, de facto s nimi začala a pokračuje v tom mnoho let. K tomu, abychom mohli pomáhat tam, kde je to potřeba, dlouhodobě přispívá právě společnost BILLA,“ poznamenal předseda správní rady Nadačního fondu HC Sparta Praha Vítek Šubert.


Společnost BILLA je pravidelně také významným partnerem speciálních projektů jako je Sparťanská pětka, Sparta vzdává hold či Sparťanská krev. Je důležitou součástí rozvoje sparťanské mládeže, která má díky úspěšnému partnerství pravidelný přísun čerstvých a zdravých potravin. BILLA v roli generálního partnera mládeže HC Sparta Praha je rovněž důležitou součástí mládežnických turnajů, Memoriálu Jana Marka, BILLA Cupu či Turnaje o vánoční puk, kde naposledy získali sparťané za vítězství zlaté medaile.