1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. BILLA vybrala v podzimní Sbírce potravin 54 tun zboží

Řetězec BILLA rozšiřuje síť prodejen v Olomouckém kraji. Svou 255. prodejnu otevírá v Lipníku nad Bečvou

  • Podzimní kolo Sbírky potravin se letos konalo v sobotu 11. listopadu od 8 do 18 hodin.
  • Celkem se v BILLE podařilo vybrat 54 tun potravin a drogistického zboží. Vůbec poprvé se do Sbírky zapojil také e-shop BILLA.
  • Nejvíce zboží darovali zákazníci v prodejně BILLA v Praze na Budějovické, v Brně-Lesné a v Dobřichovicích u Prahy.
  • Do Sbírky se jako dobrovolníci již podruhé zapojili i kolegyně a kolegové z centrály BILLA.


Celkem 54 tun potravin a drogistického zboží se podařilo vybrat v prodejnách BILLA v podzimním kole Sbírky potravin. Nejvíce zboží darovali zákazníci v prodejně DBK v Praze na Budějovické, kde se vybralo přes 2 tuny zboží. Dobročinnou Sbírku potravin, která má za cíl pomoci osobám v tíživé životní situaci, podporuje řetězec BILLA dlouhodobě a již třetím rokem do Sbírky zapojil celou síť svých prodejen.Sbírka potravin má za cíl pomoci domácnostem a jedincům v tíživé životní situaci. Pro svou oblibu se od roku 2019 koná dvakrát ročně. Již podruhé se do Sbírky zapojili také sami zaměstnanci řetězce BILLA. „Společnost BILLA se zapojuje do Sbírky potravin každý rok. Uvědomujeme si důležitost solidarity a pomoci potřebným. Nakoupit třeba sáček rýže či láhev pracího prostředku se může zdát pro jednotlivce jako maličkost. Nicméně pro lidi v nouzi představuje takový dar důležitou pomoc, která jim významně ulehčí jejich obtížnou životní situaci. Věříme, že Sbírkou potravin můžeme všichni dostupným způsobem pomoci těm, kteří to potřebují nejvíce – ať jsou to senioři, samoživitelé, pěstounské rodiny, hendikepovaní nebo lidé bez domova,“ uvádí Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.Z celkových 54 tun zboží darovali zákazníci nejvíce zboží v prodejně DBK v Praze na Budějovické, konkrétně 2 040 kilogramů. Druhá nejúspěšnější byla se 1 682 kilogramy prodejna v Brně-Lesné. Na pomyslné třetí příčce se umístila prodejna v Letech u Dobřichovic, kde se vybralo 1 500 kilogramů potravin a drogistického zboží.

Vůbec poprvé se do Sbírky potravin zapojil také e-shop BILLA, který spustil svůj ostrý provoz v Praze, Brně, Mladé Boleslavi a jejich okolí letos v září. Zákazníci mohou v období od 7. do 21. listopadu zakoupit potravinový voucher v hodnotě 100 Kč nebo 500 Kč. Vouchery následně BILLA promění v potravinové balíčky a ty daruje potravinovým bankám. Jen za první týden zákazníci touto cestou darovali zboží v hodnotě 14 000 korun.

Největší upotřebení obvykle naleznou především trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, konzervy, dětská výživa, instantní polévky, olej, rýže či luštěniny. Veřejnost může do sbírky přispět také drogistickým zbožím. Největší poptávka je obvykle po zubních kartáčcích, sprchových gelech, mýdlech, plenách, toaletním papíru nebo po prostředcích na praní a čištění.

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin darovali lidé ve více než 2 000 prodejnách rekordních 624 tun zboží, které prostřednictvím potravinových bank poputují k těm, kteří tuto pomoc potřebují nejvíce. Největší část z toho tvořily potraviny, konkrétně 562 tun. Z takového množství bude možné připravit přes 1,1 milionu porcí jídla. Vedle toho přispěli lidé do sbírky rovněž 62 tunami základní drogerie a hygienických potřeb. „Obrovské díky patří všem zákazníkům i našim kolegům, zkrátka každému, kdo přispěl. Jsme hrdí na vše, co se podařilo vybrat,“ dodává Liam Casey, generální ředitel řetězce BILLA ČR.


O Sbírce potravin

Sbírka potravin je organizována dvakrát ročně Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Nad podzimním kolem Sbírky potravin převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Cílem sbírky je pomoci domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.