1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. Do jarní Sbírky potravin zapojí BILLA všech 264 prodejen

Do jarní Sbírky potravin zapojí BILLA všech 264 prodejen


  • V soboru 13. dubna 2024 proběhne Sbírka potravin
  • BILLA zapojí do Sbírky potravin všech 264 prodejen
  • Lidé budou moci přispět potřebným i prostřednictvím e-shopu


Do tradiční jarní Sbírky potravin zapojí společnost BILLA všech svých 264 prodejen. Na 87 z nich budou lidem pomáhat dobrovolníci, na ostatních proběhne statická sbírka. BILLA zapojuje do sbírky i svůj e-shop, jehož prostřednictvím mohou lidé poskytnout pomoc potřebným už od 9. až do 23. dubna. „Do Sbírky potravin se v BILLA zapojujeme každý rok. Jsme si vědomi toho, jak je zvláště v dnešní složité době taková pomoc potřebným důležitá. Koupit balení rýže, těstovin, konzervu nebo láhev pracího prostředku je pro jednotlivce maličkost, pro lidi v nouzi ovšem představuje takový dar důležitou pomoc, která jim významně ulehčí jejich obtížnou životní situaci. Víme, že potravinové banky pomáhají těm nejpotřebnějším, ať už to jsou senioři, samoživitelé, pěstounské rodiny, hendikepovaní nebo lidé bez domova,“ uvádí Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.


Loni na podzim zákazníci věnovali prostřednictvím prodejen BILLA celkem 54 tun pomoci. Nejvíce, více než 2 tuny, věnovali na prodejně v Praze na Budějovické, a dále v Brně Lesné a v Dobřichovicích u Prahy.


Mezi produkty, které lidé v nouzi nejvíce potřebují, patří trvanlivé potraviny jako konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.


SEZNAM DOPORUČENÝCH PRODUKTŮ


Pomoc potřebným budou moci lidé věnovat na všech prodejnách BILLA v sobotu 13. dubna od 8 do 18 hodin a na e-shopu BILLA od 9. do 23. dubna. Produkty, kteří zákazníci věnují přímo na prodejnách, budou ihned po sbírce dopraveny přímo do regionálních skladů potravinových bank. Následně pak ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi poputují přímo ke konkrétním lidem.