1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. Obchodní řetězec BILLA otevírá další maloformátovou prodejnu ve Zbirohu | BILLA

Obchodní řetězec BILLA otevírá další maloformátovou prodejnu ve Zbirohu

  • Řetězec BILLA otevírá svou v pořadí 249. prodejnu v České republice a 13. prodejnu v Plzeňském kraji.
  • Za rok 2022 se jedná po prodejnách v Mladé Boleslavi, Fulneku, Stříbře a Kunraticích už o pátou nově otevřenou prodejnu BILLA v Česku.
  • Nová prodejna je třetí maloformátovou prodejnou BILLA, která se přibližuje zákazníkům v malých městech a obcích. 


Novou maloformátovou prodejnu včera otevřel ve Zbirohu v Plzeňském kraji obchodní řetězec BILLA. Po prodejnách ve Strašicích a Bojkovicích jde již o třetí maloformátovou prodejnu BILLA v České republice. Formátem menších prodejen rozšiřuje řetězec svou dostupnost pro zákazníky v městech a obcích do 5 000 obyvatel. Zbirožská prodejna o rozloze 367 m2 nabídne zákazníkům sortiment 3 500 položek kvalitních a čerstvých potravin včetně potravin od regionálních producentů z České republiky.


Menší prodejny nabízejí lidem alternativu k dojíždění za nákupy do přilehlých větších měst. „Zbirožští si u nás nakoupí chlazené maso, čerstvé ovoce a zeleninu, ale také trvanlivé potraviny či drogerii. Dohromady si vyberou ze sortimentu na 3 500 položek včetně produktů privátních značek BILLA, jako jsou například Česká farma, Vocílka nebo BILLA BIO,“ uvádí Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí BILLA ČR.


Pro BILLU, jakožto jeden z nejrychleji rostoucích obchodních řetězců v tuzemsku, je snadná dostupnost pro všechny zákazníky prioritou. „Chceme se přibližovat lidem, kteří se stále častěji stěhují do menších sídel a naše služby jim zde chybí. Projekt menších prodejen jsme započali otevřením první z nich ve Strašicích před dvěma lety. O rok později jsme zprovoznili druhou maloformátovou prodejnu BILLA v Bojkovicích. Věříme, že nákupy ve zbirožské prodejně si zákazníci oblíbí a že jim ušetří čas a kilometry namísto dojíždění do velkých měst,“ doplňuje Dana Bratánková.


Nová prodejna poprvé přivítala své zákazníky včera v 7.00 hodin ráno. První zákazníci obdrželi pozornost v podobě nákupní tašky zdarma a šumivého vína k nákupu nad 500 korun. Otevírací dobu prodejny BILLA ve Zbirohu naleznou zákazníci na webových stránkách billa.cz. Zákazníci, kteří dorazí na nákup autem, zaparkují na celkem 36 parkovacích místech, včetně vyhrazeného parkování pro hendikepované nebo rodiče s dětmi.


Otevření nové prodejny je součástí letošního plánu expanze a digitalizace, na který BILLA vynakládá investici ve výši až 1,32 miliard korun. Nová prodejna ve Zbirohu je vybavena nejmodernějšími technologiemi, které dbají na šetrnost k životnímu prostředí. Právě ochrana životního prostředí a hledání zelených řešení je jedním z dlouhodobých cílů společnosti BILLA, k nimž se zavázala ve svém Plánu B.


Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

manažerka korporátní komunikace / tisková mluvčí

REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.

Mobil: +420 606 099 607

E-mail: d.bratankova@billa.cz


BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 248 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.

Více informací na: http://www.billa.cz