1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. Personální změna ve vedení společnosti BILLA Česká republika - COO | BILLA

Novým provozním ředitelem (COO) společnosti BILLA ČR byl jmenován Andreas Jüterbock. Pozice ředitele prodeje se ujímá Petr Dupal

Pan Andreas Jüterbock přebral od 2. ledna 2023 pozici provozního ředitele (COO) a bude tak pod vedením Liama Caseyho (CEO) spolu s Ilse Holzer (CFO) tvořit vedení společnosti BILLA v České republice. Petr Dupal se ujal od 2. ledna 2023 pozice ředitele prodeje.


Andreas Jüterbock, rodilý Němec, zahájil svou kariéru v roce 1997 ve společnosti Metro Cash & Carry, kde v prvních letech zastával různé manažerské pozice v několika německých velkoobchodech. V roce 2005 přešel do ukrajinské dceřiné společnosti, kde byl v roce 2010 jmenován regionálním manažerem a v následujících letech zastával tuto pozici v různých regionech. Na konci roku 2013 přešel Andreas Jüterbock do ruské maloobchodní společnosti LENTA, kde byl ředitelem divize s odpovědností za prodejny v regionu s nejvyšším obratem a mimo jiné zde ve velmi krátké době zřídil odběrová místa typu „klikni a vyzvedni“. Od června 2021 zastával Andreas funkci provozního ředitele a byl zodpovědný za P&L (Profit&Loss) více než 600 prodejen nejrůznějších formátů s přibližně 50 000 zaměstnanci. Do jeho odpovědnosti nadále patřila vlastní výroba, integrace fúzí a akvizic a údržba a rekonstrukce různých formátů prodejen. V prosinci 2021 Andreas úspěšně dokončil studium Executive MBA na IE Business School v Madridu.


Petr Dupal vykonával různé pozice ve společnosti BILLA Česká republika od roku 2000 a od roku 2012 zastával pozici COO. Petr Dupal se ve své nové funkci zaměří na prodejní operace.


„Rád bych Andrease přivítal v týmu společnosti BILLA a popřál jemu i Petrovi, aby se jim v jejich nových rolích dařilo,“ říká Liam Casey, generální ředitel společnosti BILLA ČR.


Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

manažerka korporátní komunikace / tisková mluvčí

REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.

Mobil: +420 606 099 607

E-mail: d.bratankova@billa.cz


BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 246 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.


Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora. Úspěch privátních značek BILLA potvrzují i ocenění v soutěži Volba spotřebitelů 2021, ve které se na 1. místě umístilo hned 9 produktů z 3 produktových řad společnosti BILLA. Privátní značka masa a masných produktů získala nedávno také ocenění Nejdůvěryhodnější značka 2020 a titul Czech Superbrands 2021 v kategorii masa a masných produktů.


REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.


REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. Více informací na http://www.billa.cz.