1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. Řetězec BILLA otevírá svou 250. prodejnu v Česku v Novém Strašecí| BILLA

Řetězec BILLA otevře svou 250. prodejnu v Česku. Bude v Novém Strašecí

  • Řetězec BILLA otevře v pátek 30. září 2022 svou v pořadí 250. prodejnu v České republice a 45. prodejnu ve Středočeském kraji.
  • Za rok 2022 se jedná po prodejnách v Mladé Boleslavi, Fulneku, Stříbře, Kunraticích a Zbirohu už o 6. nově otevřenou prodejnu BILLA v Česku.

V pátek 30. září 2022 v 7 hodin ráno se poprvé svým zákazníkům otevře nová prodejna obchodního řetězce BILLA v Novém Strašecí. Jde již o 250. prodejnu BILLA na území České republiky a 45. prodejnu ve Středočeském kraji. Otevření prodejny patří do letošního plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA, na který řetězec v rozpočtu vymezil až 1,32 miliard korun. Pro letošek je prodejna v Novém Strašecí již 6. otevřenou prodejnou.

Nová prodejna nabídne zákazníkům na prodejní ploše přes 870 m2 široký výběr potravin zejména od českých dodavatelů, ale také nepotravinový sortiment. Zákazníci z Nového Strašecí a okolí se mohou těšit například na křupavé pečivo, rozšířenou nabídku čerstvé zeleniny, kvalitní maso, chlazené výrobky, nápoje či drogistické zboží.

Zákazníci si vyberou také ze sortimentu privátních značek společnosti BILLA nebo produktů speciální výživy pro zákazníky s různými výživovými intolerancemi nebo omezeními. Dohromady naleznou v nabídce přes 8 000 položek od tuzemských a zahraničních producentů. „Jako jeden z nejrychleji rostoucích obchodních řetězců v Česku chceme, aby měli lidé naše prodejny více po ruce. Proto vedle velkých měst čím dál častěji otevíráme naše prodejny také v menších městech. V Novém Strašecí, stejně jako na našich ostatních prodejnách, bude k dispozici sortiment všech našich privátních značek. V nové prodejně naleznou lidé například čerstvé ovoce a zeleninu České farmy nebo vysoce kvalitní produkty značky BILLA Premium,“ uvádí Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí společnosti BILLA ČR.

Prodejna BILLA v Novém Strašecí disponuje moderními technologiemi šetrnými k životnímu prostředí, jehož ochrana je jedním z dlouhodobých cílů společnosti BILLA zastřešenými Plánem B. „Například při výběru zboží si zákazníci mohou všimnout pouze 100% recyklovaných regálových děličů. Tyto nové děliče z rPETU neboli druhotných surovin vydrží stejně dlouho jako ty původní, a používat se budou přinejmenším 5 let. Tímto krokem ročně ušetříme 28 tun primárního plastu,“ říká Dana Bratánková z řetězce BILLA. Řetězec ve svých nově zprovozňovaných prodejnách rovněž automaticky zavádí recyklované příruční košíky s nosností 15 kilogramů, které obsahují mezi 75 a 95 % recyklovaného plastu.

Prodejna v Novém Strašecí své zákazníky poprvé přivítá v pátek 30. září 2022 v 7.00 hodin ráno. Poté bude otevřena od pondělí do soboty od 7.00 do 20.00 hodin, v neděli pak od 8.00 do 20.00 hodin. K pohodlnému nákupu přispěje celkem 71 parkovacích míst včetně vyhrazeného parkování pro hendikepované a rodiče s dětmi.
Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

manažerka korporátní komunikace / tisková mluvčí

REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.

Mobil: +420 606 099 607

E-mail: d.bratankova@billa.cz


BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 250 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.


Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.


REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.


REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.


REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.

Více informací na: http://www.billa.cz.