1. home
  2. Tiskové Zprávy
  3. Řetězec BILLA rozšiřuje síť prodejen v kraji Vysočina| BILLA

Řetězec BILLA rozšiřuje síť prodejen v kraji Vysočina. Otevřel svou 251. prodejnu ve Žďáru nad Sázavou

  • Řetězec BILLA, 16. listopadu 2022, otevřel svou v pořadí 251. prodejnu v České republice a 13. prodejnu v kraji Vysočina.
  • Za rok 2022 se jedná po prodejnách v Mladé Boleslavi, Fulneku, Stříbře, Kunraticích, Zbirohu a Novém Strašecí už o 7. nově otevřenou prodejnu BILLA v zemi.


Ve středu 16. listopadu 2022 v 7 hodin ráno se poprvé svým zákazníkům otevřela nová prodejna obchodního řetězce BILLA ve Žďáru nad Sázavou. Jde o 13. prodejnu BILLA v kraji Vysočina a o 251. prodejnu BILLA na území České republiky. Otevření prodejny patří do letošního plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA, díky kterému se řetězci podařilo v letošním roce otevřít už 7 nových prodejen. Na realizaci plánu expanze a digitalizace prodejen BILLA řetězec vymezil v rozpočtu až 1,32 miliard korun.

Nová prodejna o prodejní ploše 849 m2 v obchodním domě Kinský v Bezručově ulici nabídne zákazníkům široký výběr potravin zejména od českých dodavatelů, ale také nepotravinový sortiment a drogistické zboží. „Těší nás, že můžeme ve Žďáru nad Sázavou otevřít naši první prodejnu a že díky tomu budeme lidem o něco blíže. Zákazníci se u nás mohou těšit například na křupavé pečivo, čerstvé ovoce a zeleninu, chlazené výrobky nebo bohatou nabídku kvalitních produktů. V samotný den otevření prodejny navíc získají malou pozornost v podobě šumivého vína a sladkého jablka pro každého ‚dětského‘ zákazníka,“ uvádí Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí BILLA ČR.

Zákazníci ze Žďáru nad Sázavou se mohou také těšit na širokou nabídku privátních značek společnosti BILLA. V sortimentu nechybí produkty speciální výživy pro zákazníky s různými výživovými intolerancemi nebo omezeními. Dohromady nabídka nové prodejny BILLA čítá v průměru 8 000 položek od tuzemských a zahraničních producentů. „Kvalita, čerstvost, ale také sezónnost a lokálnost nabízených výrobků jsou u nás na prvním místě. Chceme našim zákazníkům poskytnout to nejkvalitnější zboží. V nové prodejně naleznou zákazníci například


čerstvé ovoce a zeleninu České farmy nebo vysoce kvalitní produkty značky BILLA Premium,“ říká Dana Bratánková za řetězec BILLA.

Prodejna BILLA ve Žďáru nad Sázavou, tak jako další české prodejny BILLA, disponuje moderními technologiemi šetrnými k životnímu prostředí. Právě jeho ochrana je jedním z dlouhodobých cílů a závazků společnosti BILLA zastřešených Plánem B. „Péče o okolní přírodu kolem nás je pro nás velmi důležitá. V nové prodejně proto například nabízíme sáčky k opakovatelnému používání či odnosné tašky z recyklovaného a dále recyklovatelného plastu. Prodejna je vybavena mimo jiné regálovými děliči ze 100% recyklovaných materiálů. Pro ochranu okolního prostředí toho však děláme mnohem více. Například od tohoto roku nenabízíme v našich prodejnách žádnou pyrotechniku, čímž chceme přispět k lepšímu životu zvířat divokých i domácích,“ vysvětluje Dana Bratánková z BILLY.  Vedle toho řetězec ve svých nově zprovozňovaných prodejnách rovněž automaticky zavádí recyklované příruční košíky s nosností 15 kilogramů, které obsahují mezi 75 % a 95 % recyklovaného plastu.

Prodejna ve Žďáru nad Sázavou zákazníky poprvé přivítala ve středu 16. listopadu 2022 v 7.00 hodin ráno. Poté bude otevřena od pondělí do soboty od 7.00 do 20.00 hodin a v neděli pak od 8.00 do 20.00 hodin. K pohodlnému nákupu přispěje celkem 35 parkovacích míst, včetně vyhrazeného parkování pro hendikepované a rodiče s dětmi.


Pro více informací prosím kontaktujte:

Dana Bratánková

manažerka korporátní komunikace / tisková mluvčí

REWE GROUP Česká republika, BILLA, spol. s r. o.

Mobil: +420 606 099 607

E-mail: d.bratankova@billa.cz


BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 250 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty.


Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.


REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.


REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.


REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.

Více informací na: http://www.billa.cz.